UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ піймало Венедіктову на брехні по справі Юрченка та суддів ОАСК

Офіс генпрокурора ухиляється від вручення підозри депутату від "Слуги народу" Юрченку.

НАБУ проаналізувало виступ Ірини Венедіктової в Раді і звинуватило її в маніпуляціях фактами. Зокрема, Венедіктова заявила про те, що Офіс генпрокурора не має достатніх фактів для вручення підозри депутату від "Слуги народу" Олександру Юрченку, оскільки не було задокументовано самого моменту отримання депутатом хабара, інформує прес-служба НАБУ.

У НАБУ стверджують, що матеріали, надані ОГП, містили, серед іншого, розсекречені протоколи проведених негласних слідчих дій, згідно з яким народний депутат під час зустрічі з детективом «під прикриттям» повідомив, що необхідною умовою для внесення запропонованих поправок і пропозицій до законопроекту є надання йому хабара, сума якого буде повідомлена окремо його помічником.

За словами НАБУ, помічник дійсно повідомив про те, що внесення поправок буде коштувати 13 тис. доларів. 3 серпня 2020 народний депутат вніс в законопроект потрібні пропозиції. Під час наступних зустрічей з детективом народний депутат підтвердив свою обізнаність з фактом передачі помічникові грошових коштів, а також повідомив, що для їх подальшого схвалення профільним Комітетом ВРУ заявнику необхідно надати ще 200 тис. доларів США.

15 вересня 2020 Національне бюро повторно надало Офісу Генерального прокурора наявні матеріали кримінального провадження.

У бюро кажуть, що матеріали кримінального провадження, які обґрунтовують підозру Юрченку, ще 10 вересня вивчали прокурори ОГП. Близько 21:00 10 вересня 2020 відбулася нарада за участю Генерального прокурора, першого заступника директора Національного бюро та керівника Департаменту ОГП, під час якої доведена інформація про обставини, встановлені слідством.

Крім того, заявляють в НАБУ, Венедіктова збрехала у справі проти суддів ОАСК. Вона говорила в Раді наступне: "... Минуло більше трьох місяців з моменту повідомлення про підозру [суддям ОАСК].... Клопотання про відсторонення суддів направлено було в ВРП мною по рапорту прокурора САП, рапорту, який я сама запитала. Матеріалів від НАБУ в мене на столі досі немає. Питання про арешти, відправлення таких речей без матеріалів проваджень неможливе".

Насправді, переконують в бюро, 23 липня НАБУ і САП направили генпрокурору і його заступнику проекти клопотань про усунення шістьох суддів ОАСК від правосуддя, про дозвіл на затримання, арешт і утримання під вартою. Реакції генпрокурора не було, а її заступник повідомив НАБУ про неможливість розгляду таких клопотань, тому НАБУ повторно звернулося до Венедіктової 31 липня. Після чого вона направила в НАБУ лист про необхідність надання додаткових матеріалів в обґрунтування поданих проектів клопотань.

За результатами вивчення доказів (в тому числі матеріалів НСРД), обсяг яких склав більше 5 томів, генпрокурор підписала клопотання про відсторонення суддів.

Окремо в НАБУ відзначили, що Венедіктовій неодноразово доповідали про обставини справи під час спільних нарад, в тому числі це робили і співробітники НАБУ, як до, так і після повідомлення про підозру суддям ОАСК 17 липня. Більш того, генеральний прокурор особисто приймала ряд процесуальних рішень у справі.

Також в бюро зазначили, що до передачі справи від СБУ в НАБУ в липні 2020 матеріали розслідування фактично більше року фізично перебували в ОГП.

Як повідомлялося, Вищий антикорупційний суд заарештував Івана Фіщенка, неофіційного помічника народного депутата від «Слуги народу» Олександра Юрченка. Його підозрюють в пособництві в отриманні хабара для свого керівника. Згідно з рішенням суду, підозрюваний може бути звільнений з-під варти після внесення 1 млн гривень застави.