UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ розслідує корупційні афери у сфері ПЕК на 2 млрд грн

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують 70 кримінальних проваджень.

Афера з "Укргазвидобуванням" обійшлася державі у 1 млрд грн. Всього ж у НАБУ є кримінальні провадження щодо злочинів, які завдали Україні збитків на 2 млрд грн, повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник під час брифінгу у четвер, 11 лютого.

"Всього стосовно проваджень, які зареєстровані в НАБУ, встановлено збитків державі на суму близько 2 млрд грн", - сказав Ситник.

За його словами, зараз кількість проваджень у роботі НАБУ перевищує 70.

Перше провадження, зареєстровано 4 грудня, відкрито стосовно "Запоріжжяобленерго", основним власником якого є держава.

"Завдяки незаконним оборудкам приватним структурам було передано право вимоги грошових коштів на суму 346 млн у великих абонентів електроенергії", - зауважив Ситник. За його словами, у результаті ці кошти були перераховані приватному підприємству, яке контролюється певними відомими особами. Зараз НАБУ звернулося в суд.

Ситник також окремо зупинився на провадженні по "Укргазвидобуванню".

"Нами було встановлено, що окремі особи, у тому числі і народні депутати України, використовуючи схему спільної діяльності приватних підприємств "Укргазвидобування" протягом 2014 року реалізовували природний газ через фірми-прокладки за заниженими цінами, у результаті держава недоотримала прибуток - 1 млрд грн", - заявив директор НАБУ. Він зазначив, що провадження складне, але перспективне.

Раніше повідомлялося, що правоохоронці розслідують справу про заволодіння державними коштами "Укргазвидобування" топ-менеджментом компаній "Цефей" і "Карпатнадраінвест".

Онищенко заперечує свою причетність до компанії "Цефей".

НАБУ вже викликало Онищенка на допит.

Нагадаємо, у грудні минулого року в Харкові за підозрою в махінаціях з "Укргазвидобуванням" був затриманий росіянин. Співробітник компанії з 2013 по 2015 рік через підставні фірми займався незаконним виведенням і конвертацією коштів.

Експерти газового ринку відзначають, що ДП "Укргазвидобування" працює за непрозорою тендерною схемою. Детальніше про мільярдні тендери державної компанії читайте у статті Геннадія Кобаля "До чого призводять такі реформи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".