Скоро мине рік відтоді, як Валентин Резніченко, колишній голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації, опинився в центрі корупційного скандалу, закрученого довкола 1,5 млрд грн державних грошей, що Дніпропетровська ОВА спрямувала компанії «Будінвест інжиніринг» для ремонту доріг. Але якщо фігуранта кримінальної справи НАБУ Резніченка президент одразу звільнив з посади голови прифронтової Дніпропетровщини, то Юрій Голик — незмінний консультант офісу президента, якого пов’язують із ТОВ «Будінвест інжиніринг», — уже встиг повернутися на Банкову, пише Тетяна Безрук у статті "Свій до свого по своє. Чи є перспектива у кримінальної справи Тимошенка/Голика/Резніченка?"
"Голик, як завжди, заїжджає в офіс президента на своєму «Мерседесі Брабус» або «Тойоті Секвойя», має власний кабінет тепер уже навпроти заступника голови офісу президента Олексія Кулеби й неабиякий вплив на глав обласних військових адміністрацій, тримаючи руку на горлі Дніпропетровської області. Яка, до речі, нещодавно знову відзначилася мільярдними підрядами на ремонт доріг уже з новим головою ОВА Сергієм Лисаком", - зауважує Тетяна Безрук.
Авторка коротко нагадує кейс дбайливого облаштування доріг Дніпропетровщини, що розпочався іще 2021 року, коли видання «Наші гроші» вперше опублікувало історію про блискучий злет ТОВ «Будінвест інжиніринг», яке вправно забирало в області один тендер за іншим і стало одним із улюбленців Державного агентства автомобільних доріг (Укравтодору).
Журналісти «Наших грошей» через рік опублікували продовження історії з «Будінвест інжиніринг». Нові дані свідчили про те, що в період із травня до липня 2022 року ТОВ «Будінвест інжиніринг» отримало від Департаменту житлово-комунального господарства (ЖКГ) і будівництва Дніпропетровської ОВА 1,2 млрд грн. Частину укладених договорів не опубліковано на сайті закупівель «Прозорро». Про те, які дороги ремонтували під час воєнного стану в прифронтовій області, теж не можна дізнатися.
Після цього розслідування між компанією та Держказначейством не було операцій, однак у середині вересня минулого року вони поновилися. Аж поки 2 листопада ЗМІ не опублікували два розслідування, в яких ішлося про тих самих людей: голову Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка та його ймовірну подругу та фітнес-тренерку Яну Хланту, яка й була власницею компанії «Будінвест інжиніринг».
Тетяна Безрук коротко нагадує історію цієї компанії, заснованої Іриною Воробйовою 2017 року, того самого, в якому Валентин Резніченко вперше очолив Дніпропетровську ОДА. Радником Резніченка був його давній знайомий Юрій Голик.
"І якщо за вісім років Валентин Резніченко залишився головою Дніпропетровської ОДА (з початком повномасштабного вторгнення обласні державні адміністрації указом президента трансформувалися в обласні військові адміністрації), хоча вже й за каденції іншого президента, переживши одне звільнення, доля його помічника склалася інакше. Юрій Голик після президентських виборів 2019 року став консультантом (він не обіймав державних посад і не був державним службовцем) президентської програми «Велике будівництво». До початку повномасштабного російського вторгнення програма реалізовувалася бюджетним коштом і охоплювала реконструкцію доріг, шкіл і садочків на мільярди бюджетних коштів. Чим саме опікувався верховний консультант Голик, стало зрозуміло трохи пізніше", - пише Безрук.
Також, авторка звертає увагу й на те, що в цій історії деякі персонажі за рік розслідування взагалі загубилися. Як-от колишній куратор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко, якого й консультував на високій посаді заступника голови офісу президента Юрій Голик.
Хоча на Банковій упевнені, що в провадженні НАБУ зовсім не фігурує Кирило Тимошенко, за інформацією джерел в НАБУ, його причетність до тендерів у Дніпропетровській ОВА детективи теж перевіряють.