Деякі політики намагаються дискредитувати антикорупційні органи для обмеження повноважень Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Як заявив директор бюро Артем Ситник під час спілкування з членами антикорупційного комітету Верховної Ради у вівторок, представники деяких політичних сил, щодо яких розслідуються кримінальні провадження, роблять заяви з метою дискредитувати антикорупційні органи і урізати їхні повноваження.
"Для чого це робиться? Деякі колеги допускають якісь помилки, і це дає можливість говорити про конфлікт між антикорупційними органами. Це робиться для одного – провести ті рішення, які до цього неможливо було провести. Це закони, які дозволяють позбавити частини підслідності НАБУ, закони, які, можливо, антикорупційне бюро підпорядкують Державному бюро розслідувань (ДБР), яке лише починає створюватися. Це закон, який, можливо, поверне альтернативну підслідність або взагалі знищить антикорупційне бюро. Це призначення аудитора, який нарешті напише те, що потрібно тим політичним силам, які не зацікавлені в цих розслідуваннях", - заявив директор НАБУ.
За словами Ситника, для досягнення своїх цілей політики активно використовують підконтрольний їм медіаресурси.
Також Ситник заявив, що не порушував законодавство в частині не розкриття таємниці слідства або державної таємниці під час спілкування з журналістами у форматі "не для запису" (off the record).
"У зв'язку з займаною посадою я спілкуюся з журналістами... Формати спілкування з журналістами різні. Це звичайна практика не тільки в Україні. Так, дійсно, у мене були зустрічі з журналістами у форматі off the record неодноразово... Це практика, яка застосовується керівниками інших правоохоронних органів", - сказав він на засіданні комітету.
При тому він додав, що жодного разу при будь-якому форматі зустрічі з журналістами він особисто не порушував закон.
"Всі ті слова, які я говорив у відкритих інтерв'ю, сказані під час зустрічі з журналістами у форматі off the record. Я готовий повторити on the record не боячись порушити якусь норму закону", - заявив директор НАБУ, підкресливши, що не розголошував ні державну таємницю, ні таємницю слідства.
Як повідомлялося раніше, Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження стосовно директора НАБУ Артема Ситника через можливе розголошення даних слідства. ГПУ почала розслідування на підставі опублікованої в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ.
Раніше повідомлялося, що кримінальне провадження проти Ситника Генеральна прокуратура почала після звернення депутата від "Народного фронту" Олени Масоріної. Вона стверджує, що Ситник влітку 2017 року надав групі журналістів неофіційне інтерв'ю, під час якого повідомив про обставини і подробиці досудового розслідування низки резонансних кримінальних проваджень, які ганьблять людину, принижують її честь і гідність.