UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ і САП не змінювали кваліфікацію злочину Полякова

З депутата зняли звинувачення у вимаганні, але інкримінується одержання хабара, пояснили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Антикорупційні органи не змінювали кваліфікацію злочину, інкримінованого фігуранту "бурштинової справи", народному депутату Максиму Полякову, повідомили "Українській правді" у прес-службі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

"У відповідь на запити ЗМІ повідомляємо, що НАБУ і САП залишають незмінною свою позицію щодо кваліфікації злочину, у скоєнні якого підозрюють народного депутата Максима Полякова, фігуранта так званої "бурштинової справи", – сказано у відповіді.

Мова йде про ч. 4 ст. 368 КК - "діяння, предметом якого була неправомірна вигода в особливо великому розмірі, здійснена службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище".

Наголошується, що в ході розслідування детективи НАБУ встановили нові обставини, що вимагають уточнення підозри, але їх зміст не змінює позицію слідства щодо підозрюваного.

Раніше Поляков заявив про те, що з нього зняли звинувачення у вимаганні хабара. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) пояснили, що "вимагання – знято", але інкримінується одержання хабара.

У свою чергу адвокат іншого фігуранта "бурштинової справи" депутата Борислава Розенблата також заявляв про те, що з підозри його підзахисному вилучили звинувачення у вимаганні у складі групи осіб, але статті обвинувачення не змінилися.

У липні детективи НАБУ затримали охоронця-водія члена парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Борислава Розенблата під час отримання хабара.

200 тисяч доларів, за наявними даними, призначалися самому Розенблату і члену парламентської фракції "Народний фронт" Максиму Полякову за розробку та прийняття законопроектів, спрямованих на забезпечення права на видобуток бурштину фірми з ОАЕ.

11 липня депутати Верховної Ради проголосували за зняття недоторканності з народних депутатів Максима Полякова ("Народний фронт") і раніше виключеного з фракції БПП Борислава Розенблата, але не дали дозвіл на їх затримання і арешт.

Через день генпрокурор Юрій Луценко вручив Розенблату і Полякову повідомлення про підозру у скоєнні злочинів.

Суд обрав обом запобіжний захід у вигляді застави і зобов'язав носити електронні браслети.