UA / RU
Підтримати ZN.ua

На виборах у Латвії проросійська партія отримала майже 30% голосів

На дострокових парламентських виборах у Латвії, що пройшли 17 вересня, лідером став «Центр згоди» (ЦС), який набрав, за попередніми результатами, майже 29%. Про це вранці в неділю, 18 вересня, повідомила Центральна виборча комісія в Ризі після підрахунку 95% бюлетенів.

Таким чином, вперше за 20 років незалежності країни відносну більшість голосів отримало виборче об'єднання, що представляє інтереси російськомовної меншини.

Незважаючи на це, «Центру згоди», найпевніше, не вдасться увійти в уряд, припускають експерти. Найбільш вірогідним варіантом вважається коаліція у складі блоку «Єдність», ПРЗ і Національного союзу. Чинний глава уряду Валдіс Домбровскіс відразу після оголошення перших результатів заявив про намір розпочати переговори з ПРЗ вже в неділю. Створення коаліції з «Центром згоди» інші політичні сили виключають через його тісні контакти з російською правлячою партією «Єдина Росія».

За даними ЦВК Латвії, правлячий блок «Єдність», набрав трохи більше 18% - на 13 процентних пунктів менше, ніж на попередніх парламентських виборах рік тому. Водночас нещодавно створеній Партії реформ Затлерса (ПРЗ) на чолі з колишнім президентом Латвії вдалося обійти блок «Єдність», отримавши понад 20% голосів.

Національний союз («Все для Латвії!» - Об'єднання "Вітчизни і свободи" / ДННЛ) набрав більше 13%, а Союз «зелених» і селян (СЗК) посів п'яте місце з 12% голосів. Інші партії та об'єднання не змогли подолати п'ятивідсотковий бар'єр.

Парламентські вибори в Латвії пройшли через рік після попереднього голосування. Сейм десятого скликання був обраний у Латвії в жовтні 2010 року. Однак Валдіс Затлерс, колишній до червня 2011 року президент країни, незадовго до завершення свого президентського терміну виступив з різкою критикою парламенту, звинувативши депутатів у корупції та обслуговуванні інтересів олігархів. Затлерс виніс питання про розпуск сейму на референдум. Президентські вибори, які в Латвії проходять в парламенті, він у підсумку програв, а 23 липня майже 95%, що взяли участь в референдумі громадян, висловилися за розпуск парламенту.