UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Давоському форумі Медведєв закликав поважати "національні моделі демократії"

Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, президент Росії Дмитро Медведєв закликав поважати "національні моделі демократії", оскільки вважає це гідністю, а не недоліком країни.

"Росію дорікають у нестачі демократії та слабкості правової системи. Ми такі, які є. Так, у нас є недоліки. Росія найбільшою мірою зіткнулася з викликами екстремізму і тероризму. Росія не застрахована від помилок", - сказав Медведєв.
Однак, на думку російського президента, у РФ "дійсно відбуваються важливі суспільні зміни". "Повчати нас не треба. Треба працювати разом!" - додав російський лідер.
У своєму виступі Медведєв відзначив 10 напрямків, за якими російське керівництво веде роботу для поліпшення інвестиційного клімату в країні:
  1. у п'ять разів скорочено список стратегічних підприємств;
  2. будуть приватизовані десятки компаній - енергетичних та інфраструктурних на десятки мільйонів доларів;
  3. буде створений спеціальний суверенний фонд, який розділить ризики з іноземними інвесторами;
  4. відмова від запровадження спецподатків, розвиток російського фінансового сектора;
  5. перетворення Москви в міжнародний фінансовий центр;
  6. приєднання Росії до Світової організації торгівлі та Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР);
  7. реалізація програм енергоефективності;
  8. розвиток механізму обміну технологіями, в тому числі і у військовій сфері;
  9. інвестиції в людські ресурси, освіта майбутніх бізнесменів і чиновників за кордоном. Росія готова до одностороннього визнання дипломів і вчених ступенів, що видані провідними університетами світу;
  10. інфраструктурні проекти, пов'язані з розвитком спорту і великими спортивними подіями, які Росія буде проводити.
Дмитро Медведєв виступив проти ініціатив, які обмежують свободу в інтернеті. Він також запропонував обговорити права інтелектуальної власності в інтернеті на черговому засіданні "Великої двадцятки".
Російський президент, який почав і закінчив свою промову з нагадування про вибух в аеропорту Домодєдово, оголосив, що у зв'язку з трагедією і загибеллю людей він негайно, після закінчення сесії, повертається до Москви.
У минулому році російську делегацію на давоському форумі очолював міністр фінансів Олексій Кудрін, і спеціального засідання, присвяченого Росії, не проводилося. Цього разу російський президент вирішив приїхати до Давосу особисто, щоб, за його словами, пропагувати модернізацію та інвестиційний потенціал країни.
Професор вищої школи економіки Михайло Бергер в інтерв'ю Російській службі Бі-бі-сі зауважив, що такого інтересу до Росії, як зараз, в Давосі не було з 1990-х років. З тих пір, за його словами, минуло чимало часу, але в економічному плані Росія як і раніше залишається в статусі "країни з великими потенційними можливостями".
"Запрошення Медведєва в якості хедлайнера пов'язано з бажанням бізнес-спільноти підтримати надію на ліберальний розвиток у Росії, позначити своє ставлення до Медведєва", - заявив він.
Глава Фонду ефективної політики Гліб Павловський висловив упевненість, що "Медведєв повинен і навіть зобов'язаний їхати в Давос, щоб реабілітувати Росію як нормальну країну, як місце для нової економіки".
Водночас, більшість аналітиків упевнена, що вибух навряд чи відлякає інвесторів, оскільки подібні прикрі інциденти час від часу трапляються в усьому світі.
На думку президента фонду аналітичних програм "Експертиза" Марка Урнова, на ставлення потенційних інвесторів до Росії набагато сильніше впливає "справа ЮКОСа".
За матеріалами: BBC Russian