Директор національної розвідки США Ден Коутс вважає, що на майбутніх виборах президента України явних фаворитів немає. Він вказав на велику кількість кандидатів і низький рівень довіри до них.
"Велика кількість кандидатів у президенти, високий рівень недовіри в середовищі політичних еліт і брак очевидного фаворита можуть надати суперникам президента Петра Порошенка, а також маловідомим кандидатам і політичним новачкам можливість залучити значною мірою електорат, що ще не визначився", - заявив Коутс в ході засідання комітету Сенату США з розвідки під вівторок, 29 січня.
Голова Нацрозвідки констатував, що вибори активно втручається Росія з метою посилення своїх агентів впливу в Україні. На думку Коутса, Кремль зацікавлений в "відсторонення Порошенка від влади і більш проросійському парламенті". Для досягнення своїх цілей Москва користується уразливостями України: слабкою економікою, корупцією, недостатнім рівнем кібербезпеки, а також невдоволенням населення.
Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня. Вибори глави держави призначені на 31 березня.
Станом на 29 січня, ЦВК зареєструвала 23 кандидатів у президенти: Ігоря Шевченка, Андрія Садового, Сергія Капліна, Віталія Скоцика і Валентина Наливайченка, а також Анатолія Гриценка, Євгенія Мураєва, Віталія Купрія, Ольгу Богомолець, Геннадія Балашова, Романа Насірова, Олександра Шевченка, Юрія Бойка, Юлію Тимошенко, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Дмитра Добродомова, Аркадія Корнацького, Олександра Мороза, Іллю Ківу, Руслана Кошулинського, Олександра Данилюка і Сергія Таруту.
Крім того, вже подали документи для реєстрації кандидатами в президенти шоумен Володимир Зеленський, екс-голова Служби безпеки України Ігор Смешко і народний депутат III, VI та VII скликань Інна Богословська. 29 січня президент Петро Порошенко заявив про наміри балотуватися на другий термін.
Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".