UA / RU
Підтримати ZN.ua

На саміті G7 прийняли декларацію, в якій названі умови зняття санкцій з Росії

Лідери країн "Великої сімки" також підтвердили засудження незаконної анексії Криму Росією.

Лідери країн G7 прийняли декларацію, згідно з якою "Велика сімка" очікує припинення підтримки бойовиків з боку Російської Федерації, а також використовує свій вплив на них з метою повного виконання Мінських домовленостей.

"Ми очікуємо, що Росія зупинить транскордонну підтримку сепаратистських сил і використає свій великий вплив на сепаратистів для виконання Мінських зобов'язань в повному обсязі ", - йдеться в документі.

В G7 також занепокоєні нещодавнім посиленням боїв на лінії зіткнення.

"Ми повторюємо наш заклик до всіх сторін в повній мірі поважати і виконувати режим припинення вогню і вивести важке озброєння. Нагадуємо, що тривалість санкцій повинна бути чітко пов'язана з повною реалізацією Росією Мінських домовленостей і повагою суверенітету України", - наголошується в декларації.

В "Великій сімці" зазначають, що коли РФ виконає ці зобов'язання, санкції можуть скасувати.

"Тим не менш, ми також готові прийняти додаткові обмежувальні заходи з метою підвищення ціни, яку може заплатити Росія, якщо цього будуть вимагати її дії", - підкреслюється в документі.

Декларація також закликає всі сторони виконувати Мінські домовленості.

"Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку зусиллям по пошуку дипломатичного вирішення конфлікту на сході України, зокрема в рамках "нормандського формату" і Тристоронньої контактної групи. Ми вітаємо ключову роль ОБСЄ в пошуку мирного рішення", - йдеться в тексті.

Крім цього, лідери країн G7 також підтвердили засудження незаконної анексії Криму Росією.

"Ми вітаємо і підтримуємо кроки українського уряду, які він робить для реалізації комплексних структурних реформ, і закликаємо українське керівництво рішуче продовжувати необхідну фундаментальну трансформацію у відповідності з зобов'язаннями МВФ і ЄС", - заявили лідери "Великої сімки".

Вони також в черговий раз підтвердили свою прихильність до спільної роботи з міжнародними фінансовими установами та іншими партнерами, щоб забезпечити фінансову та технічну підтримку у просуванні України на шляху трансформації.

"Ми просимо послів країн "Великої сімки" в Києві створити групу підтримки України. Її завданням буде просувати процеси економічних реформ шляхом скоординованих консультацій та допомоги", - йдеться в декларації.

Читайте також: Люди в камуфляжі перервали сесію міськради в Бердянську

На саміті G7 в Німеччині американський президент Барак Обама також заявив, що конфлікт на сході України може бути вирішений мирним і дипломатичним шляхом. Для цього слід сконцентруватися на підтримці принципів територіальної цілісності і суверенітету, а також продовжувати вплив на Росію за допомогою санкцій.

7 червня в Німеччині почався саміт лідерів "Великої сімки" - провідних країн Заходу (G7). У ході дводенної зустрічі в замку Эльмау, лідери країн G7 обговорили найважливіші світові теми. На порядку денному також конфлікт навколо України.

Крім того, у ряді дискусій взяли участь керівництво Єврокомісії, Європейської Ради, ряду міжнародних організацій.