Через "диктаторські закони" від 16 січня 2014 року на екс-спікера Верховної Ради Володимира Рибака відкриють кримінальну справу. Печерський районний суд Києва зобов'язав Генпрокуратуру розслідувати правопорушення колишнього голови Верховної Ради.
Суд відреагував на звернення адвоката Галини Іваненко, яка в грудні 2015 року подала позов в Генпрокуратуру щодо правопорушень Рибака за статтями 364 та 366 ККУ - зловживання владою й службове підроблення.
Генпрокуратура лишила позов без відповіді. Натомість зараз Печерський суд зобов'язав ГПУ додати відомості із заяви Іваненко до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Рибак у коментарі ТСН здивувався рішенню Печерського райсуду. "Я останні пояснення як свідок надавав слідчим два роки тому. Якщо потрібно, можу ще", - запевнив колишній спікер.
Екс-регіонал додав, що із однопартійцями не спілкується, "щоб уникнути пересудів".
"І з Януковичем, і з Азаровим теж не спілкуюся. У них до мене немає питань, а в мене до них", – запенив Рибак.
Раніше Генпрокуратура заявила, що вказівки щодо "диктаторських законів" виходили безпосередньо від екс-президента України Віктора Януковича. Окрім Януковича, про підозру повідомляли екс-нардепу фракції КПУ Ігорю Калетнику, голові фракції Партії регіонів Олександрові Єфремову, голові лічильної комісії Володимира Олійніка й секретарю з Компартії Сергієві Гордієнку та ще 11 народним депутатам.
16 січня 2014 року Верховна Рада проголосувала руками за пакет законів, більш відомий як "диктаторські закони" через порушення прав і свобод громадян.
Після втечі Януковича й виборів у Верхову Раду з'ясувалося, що понад 70 депутатів, які голосували за "диктаторські закони", знову проходять у ВР. Під час формування парламентської коаліції депутати пообіцяли, що ніколи не приймуть "Опозиційний блок" і тих, хто голосував 16 січня 2014 року.