UA / RU
Підтримати ZN.ua

На місцевих виборах за "Слугу народу" готові проголосувати 30% українців, що визначилися з кандидатурою - соцопитування

У цілому в місцевих виборах, призначених на жовтень 2020 року, планують взяти участь 77% українців.

Якби місцеві вибори проводилися в найближчий тиждень, то 30% українців, що визначилися з кандидатурою, готові були б підтримати політичну партію "Слуга народу". Ще 17% підтримали б "Опозиційну платформу "За життя", 16% - "Європейську солідарність". Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи" Рейтинг ", яке проводився 30-31 липня.

Згідно з результатами соціологічного дослідження, 9% українців, які визначилися,  підтримали б партію "Батьківщина", Ще по 3% - "Всеукраїнське об'єднання "Свобода", "Партію Анатолія Шарія" і "Радикальну партію Олега Ляшка".

6% українців обрали б "Інше", а 2% голосували б "Проти всіх".

Відзначається, що в цілому у місцевих виборах, призначених на жовтень 2020 року, планують взяти участь 77% українців. 22% респондентів на аналогічне питання відповіли "ні".

Опитування було проведене Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень МРІ з 30 по 31 липня 2020 року. Дані були зібрані за допомогою комп’ютерного методу телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2472 громадян України віком від 16 років і старше. Вибірка репрезентативна за регіоном, віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 2% при 95-відсотковому рівні довіри, а коефіцієнт досяжності становив 12%.

Читайте також: Місцеві вибори 2020: ЦВК заявила про офіційний старт виборчої кампанії

8 серпня ЦВК призначила на 25 жовтня вибори депутатів міських, сільських і селищних голів та рад на підставі відповідних звернень Кабінету міністрів і Міністерства розвитку громад і територій. 

Черех тиждень ЦВК призначила вибори до районних рад у новостоворених районах.

Раніше повідомлялося, що вибори до районних рад в областях можуть не відбутися: ЦВК не змогла призначити їх через правову невизначеність, що виникла після внесення Верховною Радою змін до законодавства про вибори і адміністративно-територіальний устрій. У ЦВК не було навіть переліку районних рад, вибори до яких необхідно провести.

Детальніше про перерозподіл повноважень на місцевому рівні читайте в статті Юрія Ганущака «Чому не потрібні районні ради? Відповіді для уповноважених» у ZN.UA.