UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Банковій вдало використали конфлікт між антикорупційними органами - Трепак

Суперечки НАБУ і САП дискредитують відомства в очах суспільства та полегшують встановлення політичного контролю над ними.

Скандал із прослуховуванням в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького і конфлікт між антикорупційними органами країни вдало використали на Банковій, пише у своїй статті для DT.UA екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак.

У його основі лежать не інтереси справи, а особистісні інтереси, амбіції і намагання керівників антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро (НАБУ) показати власну "вищість", вважає автор.

"Банкова "стравлювала" НАБУ і САП давно й наполегливо, оскільки так було легше встановити політичний контроль над ними обома. Цей конфлікт був руйнівним для обох антикорупційних структур – він їх послаблював функціонально і дискредитував в очах суспільства" - наголошує Трепак.

Адже ефективною діяльність антикорупціонерів може бути лише у співпраці.

"На жаль, особисті амбіції молодих керівників нових антикорупційних структур та зовнішні впливи на них перешкоджали усвідомленню ними цієї очевидної аксіоми. У цьому – спільна принципова помилка Холодницького і Ситника", - додає він.

Зараз, на думку Віктора Трепака, вище керівництво країни "зливає" Назара Холодницького, бо він не виправдав сподівань і дозволив НАБУ "накопати" занадто багато. І робить це завдяки Бюро.

"Оперативна розробка посадової особи такого рівня повинна бути "санкціонована" вищим політичним керівництвом. А це означає, що Банкова "зливає" Назара Холодницького, бо він не виправдав її сподівань. У такий спосіб вона "карає" його за те, що він погано контролював НАБУ і не зміг повністю нейтралізувати ті загрози й ризики від його діяльності, які стосувалися політичного керівництва держави та його оточення. І, хоч як це цинічно, таке "покарання" здійснюється "руками" НАБУ, процесуальне керівництво діяльністю якого здійснював керівник САП", - резюмує екс-заступник голови СБУ.

Як стало відомо у вівторок, 20 березня, на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виявили приховані засоби прослуховування. Пізніше ЗМІ повідомили про те, що кабінет антикорупційного прокурора Назара Холодницького прослуховувало НАБУ зі згоди генерального прокурора.

Директор НАБУ усі звинувачення відкинув, порадивши журналістам запитати у керівника САП, що "він там знайшов у своєму кабінеті". І наголосив на тому, що не допустить того, щоб "хтось із влади взяв під контроль те, що відбувається в НАБУ і САП".

Також у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Холодницький має намір піти у відставку найближчим часом через проблеми зі здоров'ям. Сам Холодницький спростував чутки, повідомивши про те, що з приводу його відставки була організована "збалансована медійна акція". "Я розумію, що неугодний прокурор може бути неугодним всім. Але якщо це так, значить, я правильно роблю. Якщо хтось хоче змусити мене до вчинення будь-яких дій, відставок або іншого, не дочекаються", - резюмував він.

Детальніше про руйнівні помилки очільників антикорупційних органів країни читайте у матеріалі Віктора Трепака "Холодницький & Ситник: фатальні помилки керівників антикорупційних органів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".