У 3України вважають, що резолюція Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні показала консолідоване бачення інститутами ЄС готовності до подальшого поглиблення співпраці з Києвом.
Про це йдеться в коментарі МЗС у зв'язку з прийняттям 13 грудня резолюції Європейського парламенту щодо ситуації в Україні.
«Вітаємо чіткий сигнал Європейського парламенту про необхідність надання ЄС активного сприяння Україні у її реформаторських зусиллях. Угода, безумовно, стане потужним імпульсом і кращим інструментом для успішного просування України на цьому шляху», - підкреслили в МЗС.
Українське зовнішньополітичне відомство підтримує заклик Європейського парламенту про необхідність подальшого спрощення візового режиму для українських громадян. У цьому зв'язку важливим є якнайшвидше завершення Європарламентом всіх процедур, необхідних для ратифікації Угоди про внесення змін до Угоди про спрощення оформлення віз, яка була підписана в липні 2012 року, відзначили в МЗС.
Також МЗС заявило, що в Україні уважно ставляться до висновків міжнародних спостерігачів, у т.ч. Європейського Парламенту, за результатами моніторингу виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року в Україні. «Рекомендації, що розміщуються в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ, який буде оприлюднений найближчим часом, будуть враховуватися в процесі подальшого реформування виборчого законодавства України з метою його приведення до кращих міжнародних стандартів. Висловлюємо сподівання, що Європейський Парламент буде враховувати такі ключові моменти організації виборчого процесу в Україні як створення належних правових рамок для їхнього проведення, максимальна відкритість української влади до взаємодії з міжнародними спостерігачами та наявність конкурентного середовища, що підтверджується представленістю в новообраному парламенті широкого спектру політичних сил» , - сказано в коментарі.
Реагуючи на заклик ЄС до якнайшвидшого звільнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, МЗС висловив готовність до подальшої взаємодії з місією уповноважених представників ЄП Олександром Кваснєвським та Петом Кокса.
Нагадаємо, 13 грудня, Європейський парламент прийняв резолюції щодо ситуації в Україні. У ній серед іншого ЄП закликав українську владу покласти край вибірковому правосуддю і вирішити ситуацію з кримінальними справами проти екс-прем'єр міністра Юлії Тимошенко та екс-глави МВС Юрія Луценка.
Також Європейський парламент у прийнятій в четвер резолюції щодо України заявив, що виборча кампанія в Україні в ході парламентських виборів в 2012 році не відповідала основним міжнародним стандартам і стала кроком назад у порівнянні з попередніми виборами в 2010 році. !zn
Читайте також:
Європарламент прийняв ще одну критичну резолюцію щодо України
ПАРЄ закликала Україну розслідувати порушення на виборах і покарати винних
Європарламент засудив план Росії щодо встановлення контролю за інтернетом
Президент Європарламенту дав негативну оцінку виборам в Україні