UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС закликає ПАРЄ посилити тиск на РФ через порушення прав людини в Криму

Українські дипломати очікують, що документ ПАРЄ посилить позицію Ради Європи, закликавши Росію припинити окупацію Криму і виконувати всі зобов'язання згідно з міжнародним правом.

У Міністерстві закордонних справ України заявляють про важливість посилення тиску на Росію для припинення порушення прав людини на території анексованого українського Криму, йдеться в коментарі українських дипломатів до засідання Комітету ПАРЄ з питань рівності і недискримінації, де розглянуть проект доповіді про ситуацію з кримськими татарами.

"Приймаючи нові рішення, важливо не знижувати задану планку, вимагаючи від Росії виконання раніше прийнятих вимог, але і посилити тиск на держава-окупант, таким чином сприяючи припинення окупації і порушення прав людини на півострові", - йдеться в коментарі. "Вважаємо, що в умовах кризи довіри до Організації, яка була спровокована самою Парламентською асамблеєю, спільними кроками, зокрема новими амбітними рішеннями щодо повернення Криму Україні, ми зможемо відновити авторитет Ради Європи як важливого правового орієнтиру в Європі в галузі захисту прав людини".

Українські дипломати очікують, що остаточний документ ПАРЄ не тільки підтвердить, але і посилить позицію Ради Європи, закликавши Росію припинити окупацію Криму, виконувати усі зобов'язання згідно з міжнародним правом, негайно звільнити утримуваних громадян України і припинити протиправне застосування російського законодавства, в т. ч. щодо примусового призову в окупаційну армію і переміщенню населення на / з території РФ.

8 вересня в Росії відбувся єдиний день голосування – близько шести тисяч виборчих кампаній і референдумів різного рівня. Зокрема, "выборы депутатов парламента и государственного совета" у окупованому Криму та Севастополі.

У МЗС України нагадали, що проведення псевдовиборів на окупованій території є порушенням норм міжнародного права, і закликали міжнародне співтовариство посилити санкції проти РФ. Прокуратура АРК оголосила у розшук голову так званого "избиркома Крыма" Михайла Малишева. Йому інкримінують державну зраду і посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Нагадаємо, що восени 2018 року російська влада закрила доступ до сайту ZN.UA на території РФ і окупованого Криму. Причиною блокування, очевидно, стала публікація матеріалів про незаконний призов жителів окупованого Криму у російську армію.

2 жовтня редакція видання "Дзеркало тижня. Україна" отримала чергове повідомлення від Роскомнадзору з вимогою видалити новинні матеріали про незаконний призов кримчан, опубліковані у 2017-2018 роках. Перед цим так звані "суди" Криму виносили рішення про обмеження доступу до окремих веб-сторінок сайту. В іншому випадку Роскомнадзор погрожував внести домен ZN.UA у "чорний список" і заблокувати доступ до нього. Редакція ці вимоги, звісно, проігнорувала.