У Женеві проходить чергова 12-а сесія Форуму з питань меншин, яка почалася 28 листопада. Як і інші форуми Ради ООН з прав людини, цей захід є відкритим майданчиком для участі представників держав, міжнародних організацій, громадянського суспільства і просто зацікавлених осіб для обговорення питань, винесених на розгляд.
У цьому році головною темою Форуму з питань меншин є "Освіта, мова та права людини меншин".
У МЗС України зробили заяву про те, що делегація окупованого Криму, яка може бути на Форумі, є нелегітимною.
"
Усвідомлюючи абсолютно відкритий характер Форуму, що дозволяє відвідувати його і виступати фактично будь-кому, хто виявив до цього інтерес і встиг зареєструватися, Україна, втім, зробила низку превентивних кроків для попередження секретаріату і керівництва Форуму про нелегітимність можливої участі у ньому представників окупаційної влади Криму та їх поплічників.
Зокрема, Постпредство України в Женеві завчасно надіслало офіційну вербальну ноту з цього приводу Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини в Женеві та Управлінню з правових питань штаб-квартири ООН у Нью-Йорку, а також продовжує проводити відповідну роз'яснювальну роботу із залученням міжнародних партнерів.
Резюме дводенних дискусій Форуму буде підготовлено Спеціальним доповідачем з питань меншин Ради ООН з прав людини Ф. де Варенном і представлено ним на розгляд 43-ї сесії Ради", - йдеться в заяві МЗС на офіційній сторінці в Facebook.
Україна бере участь у засіданнях Форуму, фокусуючись на його провідній темі. Вже в рамках першого ранкового засідання делегація України дала ґрунтовні роз'яснення щодо реалізації в нашій державі Закону про освіту та інші аспекти мовної політики. Плануються й інші предметні виступу в ході подальших засідань.
Президент Чехії Мілош Земан під час урочистого прийому в Празькому граді заявив про те, що Крим є частиною Російської Федерації. Про це повідомляє Denik N.
Як повідомляється, під час прийому Земан поспілкувався з представниками кримськотатарської маргінальної організації "Къырым бирлиги", яка лояльна до Кремля.
Видання відзначає, що організація відіграє важливу роль в пропагандистських ЗМІ Росії та висловлює підтримку Москві на противагу меджлісу кримськотатарського народу. У той же час вона не визнана в Європейському союзі.
"ЄС і його лідери ніколи не зустрічалися з цими псевдопредставителями кримських татар і не мали відносин з ними. Для Євросоюзу законними представниками є представники меджлісу і ряду інших кримських організацій, які зараз діють або представлені в Україні", - заявив колишній прес-аташе представництва ЄС в Україні Давид Стулік.
Організація негайно використала свою участь в урочистому прийомі у президента Чехії.
"Президент Чехії Мілош Земан - європейський політик, який визнав Республіку Крим частиною Російської Федерації. Чеська Республіка - дружня до нашої країни держава. "Къырым бирлиги" дуже цінує, що наша діяльність була помічена на міжнародному рівні. Ми дякуємо за щорічні запрошення на День народження Чеської Республіки", - йдеться в повідомленні організації в Facebook, додані також фотографії з заходу.
У президента Чехії після неодноразових запитів не змогли пояснити, чому представників саме цієї організації запросили на святкування.
У той же час прес-секретар президента Іржі Овчачек не став заперечувати твердження про те, що Земан визнав Крим частиною Росії.