UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС України вже не чекає отримання безвізового режиму на Ризькому саміті

Рішення про надання Україні безвізового режиму формуватися на основі політичної складової і виконання технічної частини.

Міністерство закордонних справ України очікує на саміті Східного партнерства у Ризі 21-22 травня отримати рішення про "просування України до безвізового режиму", а не про отримання оного.

"Ми послідовно працюємо над тим, щоб під час цього саміту було прийнято принципове рішення про просування України до безвізового режиму. Звичайно, при виконанні критеріїв", - заявив міністр Павло Клімкін під час виступу на парламентських слуханнях щодо перспектив безвізового режиму, повідомляє "Європейська правда".

Подібну заяву йде врозріз з попередніми, оскільки раніше українська влада очікували, що в Ризі буде прийнято політичне рішення про скасування віз. Зокрема, президент України Петро Порошенко після переговорів з польським президентом Броніславом Коморовським 8 квітня заявив, що Україна чекає від саміту в Ризі надання безвізового режиму з 2016 року.

Разом з тим, глава парламентського комітету з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко зазначила наявність ряду проблем з рішенням про скасування віз.

"Рішення буде формуватися з двох частин - технічної та політичної. Нам необхідно домогтися, щоб по технічній частині не було ніяких претензій до нас. Але треба визнавати, що є політична складова рішення", - заявила вона.

"Треба, щоб Україна на Ризькому саміті отримала чітку відповідь - які часові рамки скасування візового режиму", - додала депутат.

Читайте також: У Європарламенті констатували 50-річне відставання Росії від Європи

Голова представництва Європейської комісії в Україні Ян Томбінський наприкінці березня заявив, що рішення про надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС на травневому саміті "Східного партнерства" у Ризі прийнято не буде.

Раніше Радіо Польща оприлюднило проект документа, згідно з яким, Євросоюз не запропонує Україні та Грузії план скасування візового режиму на ризькому саміті "Східного партнерства".

Як писало раніше ZN.UA недбалість МВС та "міграційні ризики" гальмують отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Україна для отримання безвізового режиму з Євросоюзом повинна забезпечити реалізацію двох умов: виконати технічні умови Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ) і переконати країни ЄС, що україно-російський конфлікт і викликана ним війна в Донбасі не призведуть до подальшого наростання потоку біженців з України в ЄС.