UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС України вимагає від РФ припинити окупацію Криму

Київ закликає міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний тиск на Росію як державу-окупанта.

Росія два роки тому почала процес переписування післявоєнній історії і порушила норми міжнародного права.

"Російські військові в зеленій уніформі без знаків розрізнення стали символом гібридної війни, а їх висадка в українському Криму поклала початок нахабному нехтуванню Кремлем міжнародного права і прав людини на окупованому півострові. Під російською окупацією Крим став "сірою зоною", де панує безправ'я, терор, залякування, викрадення та катування", - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України щодо річниці незаконної окупації українського Криму і Севастополя.

При цьому МЗС України звинуватило окупаційне керівництво Криму в системному та масштабному порушенні основоположних прав і свобод громадян, веденні прихованої війни проти дисидентів, знищенні ознак мовної, релігійної, культурної ідентичності українців і кримських татар.

"Дії російської влади, спрямовані на заборону діяльності Меджлісу, а також політичні процеси проти представників кримськотатарського народу в окупованому Криму - красномовно свідчать про свавілля окупантів", - підкреслюється в заяві.

Українські дипломати вимагають від Росії припинити окупацію Криму, репресії і провокації проти українських громадян та кримських татар.

"Україна вимагає від Російської Федерації припинити окупацію, репресії і численні провокації проти українських громадян та проукраїнського населення Кримського півострова. Закликаємо міжнародне співтовариство посилити політико-дипломатичний тиск на Росію як державу-окупанта", - додали в МЗС.

Читайте також: У Криму з'явилися "партизанські" плакати про любов до України

Раніше президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму. Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованим півостровом.

Зокрема, Україна планує створити дипломатичний форум, аналогічний женевському формату, до якого б увійшли Україна, Росія, а також США, Євросоюз і, можливо, Канада і Великобританія.