Практична допомога з укріплення обороноздатності України шляхом надання летальної зброї повинна стати ефективною відповіддю на зростаючу безпекову загрозу з боку РФ, йдеться в заяві МЗС України з приводу річниці підписання Будапештського меморандуму.
"В умовах розпаду СРСР та глобальних загроз для безпеки та режиму нерозповсюдження, пов'язаних із значним ядерним потенціалом СРСР, Україна зробила унікальний внесок у справу глобального ядерного роззброєння та стабільності", - зазначається в заяві.
У МЗС України зазначили, що російська збройна агресія проти України є грубим порушенням міжнародного права та положень Будапештського меморандуму. "Така поведінка ядерної держави становить загрозу режиму ядерного нерозповсюдження в цілому, яка відчувається особливо гостро в умовах ядерного шантажу і провокацій з боку КНДР", - наголосили дипломати.
"Ми впевнені, що посилення політичної підтримки практичною допомогою з укріплення обороноздатності України шляхом надання летальної зброї повинно стати ефективною відповіддю на зростаючу безпекову загрозу з боку РФ", - йдеться в заяві.
В МЗС також наголосили, що Україна продовжує розглядати Будапештський меморандум як важливий міжнародний політико-правовий інструмент забезпечення безпеки України з боку США, Великої Британії, а також Франції та КНР і "вимагає від Росії повною мірою дотримуватися зобов'язань".
У травні 2014 року посол США в Україні Джеффрі Пайетт в інтерв'ю DT.UA повідомив, що "Будапештський меморандум не був договором про надання гарантій безпеки".