UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС України прокоментувало пропозицію зробити Крим майданчиком щодо Карабаху: "Чергове загострення"

"Пропонуємо окупаційній владі в Криму краще задуматися над запрошенням до окупованого Криму представників моніторингових органів міжнародних організацій". 

Міністерство закордонних справ України вважає, що ідея зробити Крим майданчиком для переговорів щодо конфлікту в Нагірному Карабаху є провальному. Про це повідомляє видання "РБК Україна" з посиланням на позицію МЗС. 

У відомстві вважають таку пропозицію "загостренням маріонеток Кремля". МЗС також зазначає, що Руслан Бальбек, депутат Держдуми, який став ініціатором даної пропозиції, так і не зрозумів, що цивілізовані країни діють в рамках міжнародного права, поважаючи суверенітет інших держав. 

"На сьогодні Крим може бути не місцем переговорів, а виключно їх предметом щодо його деокупації та повернення до складу України. Отже спроби Російської Федерації у будь-який спосіб залучити на територію Криму представників офіційної влади іноземних держав і легітимізувати таким чином свої протиправні діяння завідомо провальними", - повідомили в МЗС.

Крім цього, в МЗС нагадали, що весь світ підтримує цілісність нашої держави і знає, що Крим – це Україна. 

"Тому звертати увагу на такі "рекомендації" це все одно що отримувати медичну експертизу від пожежного. Пропонуємо окупаційній владі в Криму краще задуматися над запрошенням до окупованого Криму представників моніторингових органів міжнародних організацій, враховуючи масштаби порушень прав людини на півострові і темпи його мілітаризації", - додали в МЗС.

Читайте також: Конфлікт в Нагірному Карабаху: Вірменія погрожує зброєю широкого радіусу ураження

Нагадаємо, окупований Крим може стати майданчиком для перемовин між вірменською та азербайджанською стороною, заявив депутат Держдуми Руслан Бальбек. 

За його словами, кримська вірменська та азербайджанська громади вкрай стривожені тим, що відбувається в Нагірному Карабасі. Вони закликають воюючі сторони до "перекладу гарячої фази конфлікту в переговорну".

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».