UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС РФ погрожує відповісти на "Акт у підтримку свободи України"

Зовнішньополітичне відомство Росії вважає закон на підтримку України "зліплений американським Конгресом нашвидкуруч".

Росія відреагує на підтримку США України

Росія відреагує на підтримку США України

Росія відповість на "антиросійський" закон "Про підтримку свободи України", виходячи з його практичного застосування в США, заявив в офіційному коментарі представник МЗС Росії А. К. Лукашевич.

"Вина за наслідки цілком і повністю лягає на американську сторону. Ворожі дії з боку Вашингтона без реакції ми не залишаємо. Рішення щодо можливих заходів у відповідь будемо приймати в залежності від того, як в США на практиці розпорядяться новим законом", - зазначив Лукашевич.

МЗС РФ висловив розчарування тим, що "Президент США підписав зліплений американським Конгресом нашвидкоруч закон "Про підтримку свободи в Україні" - відверто антиросійський за своїм характером".

"Нічого загального з завданням "підтримки свободи" в Україні або де б то не було ще цей текст не має. Він носить неприйнятний і зухвалий характер, відображає прагнення впливових кіл США законодавчо і надовго закріпити лінію на злам відносин з Росією", - підкреслюється в заяві.

Читайте також: Путін знає, що йому загрожує "палацовий" переворот - Businessweek

Лукашевич назвав "спроби екстериторіального застосування американського законодавства юридично нікчемними. Він також заявив, що закон підводить під відносини з США потужну міну, яка підриває взаємодію у тому числі в питаннях, у вирішенні яких зацікавлені самі США.

"Спроби чинити на нас тиск у будь-якому разі приречені на провал", - йдеться в заяві.

Напередодні 18 грудня Обама підписав законопроект "Акт на підтримку України". У той же час президент США відзначає, що цей підпис не означає змін в політиці адміністрації щодо санкцій.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров у розмові з держсекретарем США Джоном Керрі заявив, що новий закон здатний надовго підірвати нормальну взаємодію Москви і Вашингтона.