UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС попросив відреагувати Францію на візит депутатів Європарламенту в окупований Крим

Делегація депутатів на чолі з Тьєррі Маріані планує оцінити голосування по путінським поправкам до Конституції в Сімферополі і Ялті.

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в ході зустрічі з послом Франції в Україні Етьєном де Понсен, попросила Францію офіційно відреагувати на незаконний візит делегації французьких депутатів Європарламенту на чолі з Тьєррі Маріані в окупований РФ Крим, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України 30 червня.

«Перший заступник міністра привернула увагу посла в неприпустимість контактів громадян Франції з представниками окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованих територіях України. У зв'язку з цим Еміне Джапарова звернувся з проханням офіційно відреагувати на незаконний візит делегації французьких депутатів Європарламенту на чолі з Тьєррі Маріані в Криму (30 червня-2 липня) », - йдеться в повідомленні.

У міністерстві відзначили, що Де Понсен зі свого боку підтвердив незмінну позицію офіційного Парижа з підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.

Джапарова також підкреслила незаконність проведення окупаційною адміністрацією РФ "голосування" про внесення змін до Конституції РФ на тимчасово окупованих Росією територіях України.

Делегація французьких депутатів Європарламенту на чолі з Тьєррі Маріані відвідає окупований Крим з триденним візитом, щоб оцінити процес голосування щодо поправок до Конституції Російської Федерації і побувати на виборчих дільницях в Сімферополі і Ялті.

Нагадаємо, в 2016 році французькі прихильники анексії Криму приїжджали на окуповані території, щоб обговорити з місцевою владою питання національних меншин.

При цьому лідер делегації, депутат і співголова асоціації "Франко-російський діалог" Тьєррі Маріані заявив, що "приєднання" до Росії Криму - "остаточна подія", "підкріплена референдумом і відповідає історичній реальності".

Офіційний Париж з несхваленням поставився до такого рішення французьких депутатів. У МЗС Франції розцінили поїздку депутатів в анексуваний Росією Крим як порушення міжнародного права.

Як повідомлялося, Україна вже звернулася до міжнародних партнерів, щоб ті засудили голосування на території Криму або ОРДЛО. Заступник міністра закордонних справ Василь Бондар заявив, що організація голосування за внесення змін до Конституції РФ на території окупованого Криму буде мати для Росії правові та політичні наслідки.

Крім цього, Бондар сподівається, що українці, які живуть на цих територіях, свідомо не братимуть участі в голосуванні.