UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС поклало на Януковича відповідальність за недотримання Угоди про врегулювання кризи

В українському зовнішньополітичному відомстві відповіли на головну претензію Росії, яка обвинувачує у підриві Угоди 21/02 не Віктора Януковича, що відмовився підписати повернення Конституції-2004, а українську опозицію і західних партнерів, що гарантували виконання угоди.

Уся відповідальність за недотримання Угоди про врегулювання політичної кризи, підписаної в Києві 21 січня 2014 року, лежить на Вікторі Януковичі. Про це йдеться в офіційній заяві МЗС України.

"В Україні надають важливого значення Угоді про врегулювання політичної кризи, підписаній 21 лютого 2014 року чинним на той час президентом України та лідерами опозиції, та засвідченій офіційними представниками Німеччини, Польщі і Франції", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС України підкреслили, що розчаровані тим, що представник РФ відмовився підписувати цю Угоду.

"Не виключено, що саме це стало в результаті однією з причин відмови з боку колишнього президента України виконувати домовленості Угоди, спрямовані на стабілізацію внутрішнього життя України. Зокрема, В. Янукович відмовився підписати спеціальний закон Верховної Ради щодо відновлення дії Конституції 2004 року, що згідно з Угодою мав зробити протягом 48 годин після його підписання", - підкреслюється в заяві.

"Таким чином, на Януковичі лежить вся відповідальність за недотримання Угоди", - резюмує МЗС України.

Читайте: Лавров звинуватив українську опозицію в порушенні угоди з Януковичем

У той же час Верховна Рада України, яка виражає суверену волю українського народу і, дбаючи про відновлення громадянського миру і спокою в Україні, взяла політичну відповідальність за ситуацію в державі, послідовно здійснює кроки, передбачені підписаною Угодою.

Зокрема, українським парламентом вже реалізовано низку положень Угод щодо повернення Конституції 2004 року і призначення на 25 травня 2014 року позачергових президентських виборів.

27 лютого 2014 року у Верховній Раді України створено парламентську коаліцію, яка складається з 250 депутатів з різних політичних сил, а також конституційною більшістю голосів затверджено склад уряду України, одним із першочергових завдань якого є врегулювання ситуації в нашій державі.

Нагадаємо, що 21 лютого Віктор Янукович, три лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок, за участю голів МЗС Польщі Радослава Сікорського та Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра підписали Угоду про врегулювання кризи в Україні.

Угода, зокрема, передбачає відновлення Конституції 2004 року, формування коаліційного уряду і проведення президентських виборів не пізніше грудня 2014 року. !zn

Читайте також:

МЗС РФ засудив "українських екстремістів, що замахнулися на владу"

МЗС: Заяви Росії про погрози нацменшинам - "упереджені і не відповідають дійсності"

Фракція Партії регіонів поклала відповідальність за кровопролиття на Януковича і його оточення