UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС показало елементи Кримської хартії послам іноземних держав в Україні

Зараз тривають консультації

Міністерство закордонних справ України показало елементи Кримської хартії, яку планують прийняти за результатами саміту Кримської платформи. Її презентували послам іноземних держав в Україні, від яких на Михайлівській чекають пропозицій, що ще слід включити в документ, повідомила перша заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

"Ми зараз на етапі консультацій, ми розробили елементи Кримської хартії, то, що ми вважаємо за необхідне включити в цей прикінцевий документ. Позаминулого тижня у нас був перший раунд консультацій, кілька десятків послів були запрошені в МЗС, де ми їм презентували елементи цієї хартії", - сказала Джапарова на відкритті виставки "Вірність собі - не злочин" в МЗС України у вівторок.

"Фактично, зараз ми очікуємо від них не тільки фідбек по нашим елементів, а й пропозиції щодо того, що країни пропонують включити в цю хартію, тому що ми вважаємо, що це спільний документ, над яким повинні працювати ті країни, які мають активну позицію щодо захисту інтересів України та недопущення легітимізації статусу тимчасової окупації", - додала вона.

Джапарова каже, що консультації ведуться з десятками країн, кожна з яких може окреслити рівень власної участі в Кримській платформі.

"Туреччина підтримала ініціативу створення Кримської платформи. Це зафіксовано в спільній заяві президентів Ердогана і Зеленського за результатами візиту президента Зеленського в Туреччину кілька місяців тому, і, фактично, Туреччина разом з нашими партнерами бере активну участь в роботі над заключним документом саміту", - вказала Джапарова.

Читайте також: Україну можуть змусити до спільного контролю з РФ над Кримом - Клімкін

У серпні минулого року Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового міжнародного майданчика щодо деокупації Криму, який міг би стати аналогом нормандського формату щодо Донбасу.

Саміт Кримської платформи заплановано на травень 2021 року. Він має відбутися в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію спроби анексії Криму Росією. Крім того, серед задач платформи також буде протидія загрозам РФ в Чорному та Азовському морях.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великої Британії, Туреччини та інших країн. Голова МЗС Дмитро Кулеба запросив і Росію приєднатися до Кримської платформи. Він заявив, що на порядок денний буде винесено тільки одне питання - як РФ буде йти з півострова.