UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС підбиває підсумки: Кулеба назвав головне досягнення відомства у 2021 році

Він нагадав, що Україні вдалося вивести політику деокупації на абсолютно новий рівень. 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що головним досягненням відомства у 2021 році стало створення цілісної стратегії зовнішньополітичної діяльності - першої за 30 років незалежності. Про це він розповів під час останнього брифінгу. 

"Стратегія вперше структурувала нашу зовнішню політику, чітко збалансувала наші інтереси і можливості, і вивела нашу політику на новий рівень, зробила її проактивною. Завдяки їй Україна зустрічає 2022 рік з найсильнішими позиціями за роки незалежності", - сказав Кулеба.

За словами міністра, створення стратегії допомогло залишити у минулому багатовекторність, позаблоковість, невизначеність, партнерозалежність та інші вади державного росту.

"Стратегія переносить центр ваги до Києва, щоб ми могли стояти твердо на ногах і дивитися на світ виключно власними очима", - додав він.

Позитивно Кулеба оцінив також створення Кримської платформи

 "Цьогоріч ми вивели політику деокупації на абсолютно новий рівень, як всередині України, так і на міжнародній арені. Нам вдалося досягти історичного результату попри шалений спротив Росії на всіх етапах", - сказав міністр.

Читайте також: Кулеба назвав умову виконання Україною Мінських угод

Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня у Києві.

У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційного формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, зокрема санкційного.

Про те, що Україна розраховує домогтися за допомогою нового формату – в інтерв'ю заступника постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою "Ключове для мене – що буде після саміту Кримської платформи" для читачів ZN.UA.

З якою зовнішньою політикою Зеленський підійшов до екватора президентства? Детальніше про це у матеріалі Альони Гетьманчук "Повага, гроші та людська трагедія у Зе!дипломатії"