UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС Литви заявив, що в даний час Європа не підписала б з Україною угоду про асоціацію

В Україні досі не вирішені питання вибіркового правосуддя і реформи судової системи, а це негативно позначається на можливості підписання угоди про асоціацію.

Якщо б Європа зараз приймала рішення про шанси України на підписання угоди про асоціацію, воно було б негативним. Таку думку висловив глава литовського МЗС Лінас Лінкявічюс.

"Я змушений визнати: якби сьогодні нам довелося приймати рішення про готовність 3 пописати УА, то воно було б негативним", - сказав він.

За словами міністра, причиною цьому є питання реформи судової системи і вибіркового правосуддя в першу чергу.

"Є моменти, в яких складно побачити прогрес. Але ми намагаємося знайти хоч якісь ознаки поліпшення ситуації. У питаннях, що стосуються виборів, вони є, в той час як в інших двох сферах (реформа судової системи і ліквідація вибіркового правосуддя) навіть такого прогресу не видно", - сказав він в інтерв'ю Коммерсант-Украина.

"Україна повинна зняти всі підозри про те, що у вас існує вибіркове правосуддя. Вам слід враховувати, що справа Тимошенко для деяких європейських столиць стала символом, лакмусовим папірцем правової держави", - заявив міністр.

"Треба мати на увазі, що для деяких європейських держав (звільнення 3-ред.) є умовою підписання УА. Поки є. Якщо Україна зробить кроки до того, щоб довести, що процеси йдуть у правовому полі, то це не буде проблемою", - зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи знає він про рішення КС, який продовжив повноваження Київради, він відповів: "Так, знаю. Звичайно, в європейській практиці такого не повинно бути".

"І є ще один момент, який я не можу не відзначити,- підписання у Мінську документа, змісту якого ми не знаємо (меморандум про поглиблення співпраці України з Євразійською економічною комісією), - додав він.

Нагадаємо, 3 червня ппрес-секретар представництва Євросоюзу в Україні Давид Стулік відзначив прогрес у здійсненні реформ в Україні. За його словами, прогрес помітний у всіх напрямках, визначених Євросоюзом як пріоритетні для підписання Угоди про асоціацію.

"Ми помітили прийняття 3. !zn

Читайте також:

Євросоюз побачив прогрес України у реформах для Угоди про асоціацію

Україна з 13 антикорупційних рекомендацій Європи виконала тільки дві

Рада посилила кримінальну відповідальність за корупцію