UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ, ЄС і США послаблять підтримку України у разі відставки Абромавичуса - Пайфер

У Заходу виникнуть питання щодо відданості українського уряду невідступним реформам і боротьбі з корупцією.

Експерт американського Brookings Institution, дипломат, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що у разі відставки міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса підтримка України з боку МВФ, ЄС і США почне слабшати. Про це він сказав в коментарі агентству УНІАН.

"Відставка пана Абромавичуса викличе питання на Заході про відданість українського уряду невідступним реформам і боротьбі з корупцією", - заявив він.

За словами американського дипломата, спільна заява послів дев'яти країн щодо відставки Абромавичуса відображає цю стурбованість.

"Київ повинен сприйняти цю заяву дуже серйозно, і надіслати більш потужний і чіткий меседж про готовність вирішувати ці проблеми, або підтримка від Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу та США почне слабшати", - заявив Пайфер.

3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близького до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".

Представники західних країн, що виступили донорами українських реформ, негативно відреагували навідставку очільника МЕРТ і озвучені ним причини свого рішення. Американський посол одним з перших відреагував на заяву Абромавичуса, назвавши його "одним з великих чемпіонів з проведення реформ" в Україні.

У Держдепартаменті заявили, що США хочуть бачити продовження реформ Абромавичуса в Україні. Також посли країн ЄС і G7 зробили різку заяву на підтримку Абромавичуса. Дипломати закликали українських керівників відкинути "свої дріб'язкові розбіжності" і назавжди залишити в минулому "корисливі інтереси, які гальмували розвиток країни протягом десятиліть".