Учора президент Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти китайських інвесторів "Мотор Січ". Проте, як стало відомо ZN.UA, цей указ лише зняв гриф «цілком таємно» з розпорадження від 14 грудня 2020 року, щоб санкції можна було застосовувати вже з минулого року. То навіщо й від кого така секретність? Чому Зеленський зупинився на роздоріжжі? Про це у своєму матеріалі пише Володимир Кравченко.
"Це тим більше дивно, що своїм рішенням РНБО зобов’язує зовнішньополітичне відомство України поінформувати компетентні органи ЄС, США та інших держав про впроваджені санкції і "поставити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів", - вважає автор.
Можливо, продовжує Кравченко, Банкову лякає реакція Китаю. Адже Україна веде переговори про поставки китайської вакцини проти коронавірусу. До останнього часу, за інформацією ZN.UA, підтвердженою кількома джерелами, Пекін на офіційному рівні не порушував питання китайських інвестицій у «Мотор Січ». Однак тепер ситуація може змінитися.
Проте річ, швидше, в іншому: в оточенні президента є впливові групи, незацікавлені в тому, щоб у Зеленського склалися відносини з адміністрацією Байдена. Вони вважають, що чим гірші відносини зі Сполученими Штатами, тим краще. Не ризикуючи проводити відверто проросійську політику, вони прагнуть представити Китай як альтернативу Заходу.
Як і повідомляло ZN.UA, Володимир Зеленський підписав указ, яким упровадив санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ». Ідеться про компанії, що входять до Xinwei Group, очолюваної мільярдером Ван Цзінем. Чому? Які можуть бути наслідки цього рішення? Як указ позначиться на підприємстві? Подробиці читайте у статті Володимира Кравченка «Санкції тишком-нишком».