UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москва не змінюватиме хід "справи українських моряків" через позицію Вашингтону – Пєсков

Прес-секретар Путіна заявив, що РФ зберігає готовність до проведення зустрічі з американською стороною на різних рівнях.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив про те, що позиція США щодо зустрічі президентів Володимира Путіна та Дональда Трампа тільки після повернення Україні її кораблів і моряків, не може служити підставою для "порушення ходу слідства у їхній кримінальній справі". Про це він сказав журналістам, передає "Інтерфакс".

"Безумовно, подібна позиція не може бути підставою для порушення ходу судового розгляду і слідства, яке ведеться проти порушників державного кордону РФ... Ми як і раніше переконані, що ця зустріч у рівній мірі необхідна як для Москви, так і для Вашингтону", - заявив Пєсков.

Прес-секретар Путіна зазначив, що російська сторона готова до проведення двосторонньої зустрічі на вищому рівні, а також до інших зустрічей на різних рівнях.

Зустріч Трампа і Путіна мала відбутися на полях саміту "Великої двадцятки", який проходив з 30 листопада по 1 грудня в Аргентині. Президент США скасував зустріч з російським колегою до врегулювання інциденту у Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнала захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Пізніше українських моряків вивезли до Москви, більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Про відсутність у РФ підстав для кримінального переслідування українців читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".