Російською Федерацією по каналах ОБСЄ отримано запит від України про проведення в період з 26 по 30 травня чергового "надзвичайного спостережного польоту над територією РФ в рамках Договору з відкритого неба. Про це повідомив заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов.
"Для проведення "надзвичайного спостережного польоту" українській стороні необхідно отримати схвалення Консультативної комісії з відкритого неба, надавши на її розгляд відповідний запит", - сказав Антонов. У той же час, він зазначив, що, "незважаючи на перераховані обставини, що російська сторона готова розглянути українське звернення з організації "надзвичайного спостережного польоту" на найближчому засіданні Консультативної комісії з відкритого неба".
Антонов зазначив, що запит від України отримано 21 травня. "Виходячи з положень Договору з відкритого неба, "надзвичайний спостережний політ" проводиться у виняткових випадках для вирішення питань, пов'язаних з запобіганням регулюванням конфліктів та кризових ситуацій", - сказав заступник міністра.
ТАКОЖ: Міноборони РФ розповіло, як відводить війська від українського кордону
За його словами, "за всю історію дії Договору з відкритого неба (набув чинності у 2002 році) такий спосіб інспекції щодо Росії був задіяний тільки один раз - з 20 по 24 березня 2014 року Україною".
"На жаль, українська сторона не надала в Консультативну комісію з відкритого неба матеріали аерофотозйомки цього "надзвичайного спостережного польоту", а також не дала відповідь, були зняті заклопотаності України, і наскільки було виправдано проведення такої виняткової міри перевірки. Цей факт є порушенням духу і букви Договору з відкритого неба", - сказав Антонов.
"Відзначаємо також, що щотижня в ході планових спостережних польотів на території Росії, прилегла до українського кордону, ретельно контролюється інспекційними місіями різних держав".
"В даний час в зазначених регіонах проходить місія Великобританії. З 26 травня планується спільний спостережний політ Угорщини, Італії та Словенії. В цих умовах могли б порекомендувати українським колегам запитати, як це передбачено Договором, копії фотоматеріалів польотів, що проводяться в її цікавлять районах у держав-учасників Договору з відкритого неба, і провести їх всебічний аналіз", - сказав заступник міністра.
ТАКОЖ: Росія хоче закрити повітряний простір України і НАТО
Він зазначив, що на засіданні Консультативної комісії з відкритого неба "українській стороні також необхідно вирішити з іншими державами-учасницями Договору з відкритого неба питання про відмову від проведення ними запланованих спостережних польотів над Росією на період проведення "надзвичайного спостережного польоту" України".
"Це потрібно зробити, щоб виконати вимогу Договору з відкритого неба, обмежує кількість проведених одночасно спостережних польотів над територією кожної держави до одного", - сказав Антонов.
Нагадаємо, 21 травня Україна направила Російській Федерації за каналами зв'язку ОБСЄ запит на проведення надзвичайного спостережного польоту над російською територією. Згідно з положеннями Договору, російська сторона повинна була надати відповідь на запит України протягом 24 годин, тобто, до 11:00 за київським часом 22 травня. !zn
Читайте також:
Російський військовий вертоліт порушив повітряний простір України
The New York Times: Заява Путіна про відвід військ могло бути адресовано Китаю
Україна планує посилювати админграницу з аннексированным Кримом
Петиція про визнання Росії спонсором тероризму зібрала необхідні 100 тисяч підписів