На сьогоднішній день 3.
"За станом на сьогоднішній день такого проекту міжурядової угоди з боку РФ Українській стороні не надходило", - повідомив на брифінгу в середу в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС України 3, коментуючи звинувачення щодо того, що Київ затягує відповідні переговори.
Він додав, що 3 наполягає на підписанні двосторонньої угоди щодо модернізації російського флоту в Криму і російська сторона згодна з такими підходами.
"Якщо проект відповідної угоди буде нам надано - українська сторона його розгляне", - підкреслив представник МЗС.
Як повідомлялося, питання переозброєння було піднято російським міністром оборони 3.
Згідно з чинною домовленістю між двома країнами, Росія і Україна уклали базовий договір про умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України у 1997 році, в ньому чітко обумовлені умови оренди російського флоту на території України, у тому числі зафіксована орендна плата в розмірі 98 млн доларів, а також термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 28 травня 2017 року.
Вже у квітні 2010 року президенти України і Росії підписали "харківські угоди", які продовжили термін перебування ЧФ РФ в Криму ще на 25 років після 2017 року) з можливістю його пролонгації ще на 5 років - до 2042-2047 років.
Однак існуюча юридична база не врегулює ряд проблемних питань, що стосуються перебування російського флоту на території України. Зокрема, Київ і Москва досі ведуть переговори з приводу узгодження порядку переміщень, пов'язаних з діяльністю підрозділів ЧФ РФ поза місцями їхньої дислокації, використання гідрографічних об'єктів у Криму, а також порядку модернізації російського флоту.
Єдиним досягненням за останній час у правовому врегулюванні питання перебування ЧФ РФ у Криму стало підписання документа, що врегулював взаємодію сторін у питаннях запобігання надзвичайним ситуаціям в населених пунктах у місцях дислокації підрозділів російського флоту.
Переговори щодо модернізації планувалося завершити ще в 2012 році. !zn
Читайте також:
Москва проігнорувала пропозиції Києва з ЧФ РФ і військової співпраці
Український МЗС вже шість днів знає про "раптові" навчання Росії в Чорному морі
Росія створить базу Чорноморського флоту у Новоросійську до 2020 року
Росія буде керувати угрупуванням своїх ВМФ у Середземному морі з території України