Ситуацію у Криму спровокували в тому числі популістським законом про ліквідацію "Беркуту", який багато працівників спецпідрозділу сприйняли дуже негативно, - заявляє народний депутат Геннадій Москаль.
"В активних діях проти активістів Євромайдану, за які передбачена кримінальна відповідальність, за даними очолюваної мною Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, брали участь не більше 300 осіб, тоді як загальна чисельність "Беркута" по Україні - близько чотирьох тисяч осіб. Нове керівництво МВС замість того, щоб ловити конкретних злочинців, які керували операціями щодо зачистки Євромайдану (їхнв прізвища оприлюднено мною ще кілька днів тому), піддалося на емоції майдану і вирішило ліквідувати весь "Беркут", який вже ніякої загрози не ніс. Першим збунтувався проти цього севастопольський "Беркут", до якого почали долучатися бійці спецпідрозділу з інших регіонів країни", - сказав він.
Москаль попереджає, що бійці дуже добре підготовлені.
"Це дуже добре підготовлені з бойової, вогневої, вибухо-технічної та іншої діяльності, співробітники. Сьогодні вранці бійці севастопольського "Беркута", до якого приєдналися бійці інших територіальних підрозділів, заблокували два в'їзди до Криму - пост Чонгар і проїзд через м. Армянськ (обидва на кордоні з Херсонською областю). В'їхати в автономію іншими сухопутними шляхами неможливо, тільки морем. Таким чином Крим повністю заблоковано", - повідомляє він.
За інформацією Москаля, адмінбудівлі Криму заміновано по периметру.
"У захоплених будівлях Верховної Ради Криму і Ради міністрів АРК, за моєю інформацією, перебуває до ста осіб, які озброєні найсучаснішими видами зброї, у тому числі виробництва німецької фірми Хеклер та Кох, а периметр заміновано за схемою Шнур-4. У вікна виставлено кулемети. За моєю інформацією, більшість з озброєних осіб - кримчани, окрім того, там можуть бути і бійці розформованого "Беркута", які дуже добре розбираються у тактиці ведення бойових дій. Озброєна група може протриматися всередині більше, ніж знаменитий будинок Павлова у Сталінграді. До збройних осіб зайшов голова ВР Криму Константинов. Думаю, що їхнє завдання - взяти з Константинова заяву про складення повноважень, після чого буде висунуто вимогу про скликання позачергової сесії ВР Криму та обрання нового спікера з числа радикально налаштованих проросійських організацій", - висловив припущення депутат.
"Незважаючи на всю серйозність ситуації у Криму, у Верховній Раді України продовжують ділити урядові портфелі, додав Москаль. - Я поки не бачу посадових осіб, які виїхали б в автономію для вирішення ситуації. При цьому необхідно розуміти, що у Криму ніколи не сприймуть уряд, сформований майданом, перемовники мають бути з числа нейтральних осіб. Вирішувати ситуацію необхідно негайно, кожна година може обійтися дуже дорого і привести до більших жертв, ніж це було під час січнево-лютневого протистояння у Києві. Особисто мене дивує, як таку ситуацію могло проспати Головне управління СБУ у Криму, управління СБУ у Севастополі і Управління військової контррозвідки, дислоковане у Севастополі. Найбільше мене лякає зараз, - відсутність адекватної реакції у Верховній Раді України".