Парламент Молдови не може обрати нового президента країни через відмову опозиції підтримати кандидатуру на цю посаду, що висувається владою. Так, ліберально-демократичні партії, перебуваючи в опозиції, відмовилися голосувати навесні 2009 р. за кандидатуру Зінаїди Гречаної, висунуту правлячою тоді Партією комуністів. А молдовські комуністи після переходу в опозицію восени 2009 р. категорично відмовляються віддавати голоси за кандидатуру Маріана Лупу, який став єдиним кандидатом на пост голови молдавської держави від правлячої нині ліберально-демократичної коаліції «Альянс за європейську інтеграцію».
Унаслідок необрання президента Молдови з 2009 р. було розпущено вже парламенти республіки двох скликань. Останні дострокові парламентські вибори у Молдові відбулися 28 листопада 2010 року.
Згідно з чинним у Молдові законодавством, президент обирається у парламенті трьома п'ятими голосів депутатів (мінімум 61 із 101 депутата). Правлячій нині у Молдови коаліції для самостійного обрання президента не вистачає двох голосів, які вона може отримати, лише заручившись підтримкою депутатів від фракції Партії комуністів.
Планується, що правляча у Молдові коаліція «Альянс за європейську інтеграцію» 21 вересня 2011 року оголосить своє рішення щодо виборів нового президента і подолання конституційної кризи, що триває протягом більше двох років. Таку заяву зробив прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат під час нещодавньої зустрічі з головою Європейського парламенту Єжи Бузеком.
Нагадаємо, Молдова є парламентською республікою, і президента обирає законодавчий орган.
Колишній президент Молдавії, комуніст Володимир Воронін подав у відставку після того, як займав посаду глави держави два чотирирічні терміни поспіль.
Уряд Молдови, який очолює прем'єр-міністр Володимир Філат, у повному складі подав у відставку 27 грудня 2010 року у зв'язку із закінченням терміну мандата нинішнього Кабінету міністрів через вибори нового парламенту.
Дострокові вибори вже проводилися 29 липня 2009 року і 28 листопада 2010 року, але розклад сил не змінився настільки, аби парламентська більшість змогла обрати президента.