UA / RU
Підтримати ZN.ua

Могильов зібрався зрівняти в правах Конституції Криму і України

Робоча група, створена Анатолієм Могильовим, протягом двох місяців планує подати на розгляд Конституційної асамблеї пропозицію зрівняти у правах Конституцію Криму з Конституцією України та наділити Верховну раду автономії правом законодавчої ініціативи. В опозиції заявляють, що реалізація подібних ініціатив буде означати "вихід Криму зі складу України".

Керівництво Криму пропонує зрівняти у правах Конституцію Автономної республіки Крим і Конституцію України та наділити Верховну раду автономії правом законодавчої ініціативи. Такі пропозиції робоча група, створена головою Радміну Криму Анатолієм Могильовим, планує протягом двох місяців подати на розгляд Конституційної асамблеї при президенті Вікторі Януковичі.

"Наше завдання - винести на розгляд Конституційної асамблеї наше бачення взаємин Криму з центральними органами влади і зробити систему управління логічною і зрозумілою", - процитували кримського прем'єра у прес-службі Радміну.

Могильов підкреслив, що Крим має "потужний потенціал", при якому неприпустимо залишатися дотаційним регіоном: "Нам необхідні не декларативні, а реальні повноваження. Це дозволить приймати більшість важливих для кримчан рішень не в Києві, а в самому Криму".

- Могильов хоче змінами у Конституції розширити повноваження Криму

За інформацією видання «Коммерсант-Украина», робоча група повинна протягом поточного тижня подати пану Могильову перші пропозиції. Депутат Верховної ради Криму Юхим Фікс (фракція "Регіони Криму") повідомив, що група сконцентрується на трьох напрямках. "Перше - мова йде про те, щоб Конституція АРК була нарівні з Конституцією України, щоб норми всіх законодавчих актів, які приймаються в країні, узгоджувалися з Конституцією Криму в частині повноважень автономії. Другий документ - це наше бачення розділу "Автономна республіка Крим" у проекті майбутньої Конституції України, а третій - пропозиції, як наповнити повноваження автономії реальним змістом", - заявив він.

Представники опозиції зі свого боку заявляють, що ініціатива керівництва АРК за погодженням прийнятих законів України з нормами Конституції автономії "означатиме конфедеративні зв'язки України з Кримом". "Фактично це вихід Криму зі складу України, що нинішньою Конституцією не допускається!" - обурився заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський ("Наша Україна-Народна самооборона").

Він нагадав, що реалізація цієї ініціативи стосується зміни I розділу Конституції і вимагає проведення всеукраїнського референдуму. !zn

Читайте також:

У Криму з радіоефіру держтелерадіокомпанії зняли україномовну програму

Конституційна реформа: більшість українців хочуть поміняти не Конституцію, а владу

Лише кожен восьмий українець вірить, що нова Конституція поліпшить ситуацію в країні