UA / RU
Підтримати ZN.ua

Між міністрами розподілили відповідальність за роботу з комітетами Ради

За кожним міністром закріплений свій профільний комітет Ради. Найбільше комітетів і комісій дісталося міністру юстиції.

Кабінет міністрів розподілив між віце-прем'єрами і міністрами обов'язки щодо взаємодії з Верховною Радою. Згідно з розпорядженням №449 від 24 червня, кожному міністру дістався свій профільний парламентський комітет.

Цим рішенням Кабмін також доручив міністрам і головам відомств "підвищити якість законодавчої роботи", забезпечивши системну та скоординовану роботу міністерств на всіх стадіях підготовки законодавства.

Крім того, у кожного керівника має бути заступник, який буде відповідальним за забезпечення взаємодії з парламентом.

Читайте також: Гройсман досі не розподілив обов'язки між собою та віце-спікерами

Так, згідно з розпорядженням, перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів відповідає за взаємодію з комітетом з питань економічної політики та спеціальною комісією парламенту з питань приватизації.

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе відповідає за взаємодію з комітетом з питань європейської інтеграції.

Також віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко відповідає за взаємодію з комітетом з питань інформатизації та зв'язку.

Віце-прем'єр Володимир Кістіон відповідає за взаємодію з комітетом з питань промислової політики і підприємництва.

Віце-прем'єр Павло Розенко - з комітетом у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції і людей з інвалідністю.

Віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко - з комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, а також комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак - з комітетом з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Олег Черниш - з комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий - з комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков - з комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик - з комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін - з комітетом у закордонних справах.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець - з комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики.

Міністр культури Євген Нищук - з комітетом культури і духовності.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян - з комітетом з питань транспорту.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов - з комітетом з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму.

Міністр оборони Степан Полторак - з комітетом з питань національної безпеки і оборони.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич - з комітетом з питань науки і освіти.

Міністр охорони здоров'я (посада вакантна, инсполняющий обов'язки - Віктор Шафранський) - з комітетом з питань охорони здоров'я.

Міністр соціальної політики Андрій Рева - з комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Міністр фінансів Олександр Данилюк - з комітетом з питань бюджету, комітетом з питань податкової та митної політики, комітетом з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Міністр юстиції Павло Петренко (в межах компетенції) - з комітетом з питань правової політики та правосуддя, комітет з питань регламенту та забезпечення діяльності Ради, комітетом з питань запобігання та протидії корупції, комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, а також комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Як відомо, з кінця грудня 2015 року Рада відкрила доступ на засідання парламентських комітетів. На засіданнях комітетів Ради зможуть бути присутніми як журналісти, так і представники громадських організацій. Крім того, засідання комітетів ВР покажуть у прямому ефірі. Рада нарешті оновить свій веб-сайт і отримає обладнання для мовлення в тому числі і з парламентських комітетів.