У разі підписання Києвом угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану буде змушений посилити митний режим з Україною, а також може вийти із зони вільної торгівлі з Україною. Про це заявив радник президента Росії Сергій Глазьєв.
"У зв'язку з тим, що в листопаді очікується підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, де передбачається встановлення Україною режиму вільної торгівлі з ЄС, виникають ризики безмитного ввезення до нас європейських товарів під виглядом українських. З метою перевірки готовності нашого митного адміністрування до фільтрації вантажів, що надходять з української території з метою відсікання від українських і неукраїнських проходили профілактичні заходи в ці дні", - розповів він, коментуючи нинішні митні проблеми між Україною і РФ.
Радник президента Росії підкреслив, що можливо, якщо Україна увійде до асоціації з ЄС, "доведеться вводити постійний моніторинг, як це робиться в багатьох країнах, і на підставі його потім прийматимуть рішення про збереження преференційного режиму торгівлі МЗ з Україною". "Іншими словами, той режим адміністрування, який був тимчасово введений на кордоні РФ і України з метою перевірки відповідності імпортованих з України вантажів правилами походження товарів, які у нас діють, і достовірності декларування митної вартості, у разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС може стати постійним", - підкреслив він.
Розглядаючи питання про те, як можуть далі розвиватися торгівельні відносини Росії і України в разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, Глазьєв зазначив: "Ми будемо змушені посилювати митне адміністрування, щоб уникнути реімпорту європейських товарів через українську територію. Ми змушені будемо посилювати систему ветеринарного та санітарного контролю, оскільки Україна переходить на європейські норми. Можливо, буде поставлено питання про припинення відносин вільної торгівлі з Україною, вивчення цього питання провадить Євразійська економічна комісія".
"Багато проектів, які ми намітили спільно з українськими партнерами, включно з атомною енергетикою, оборонно-промисловим комплеком, ракетнокосмичною, авіаційною промисловістю, будуть переглядати у бік їхнього скорочення, тому що Україна бере на себе занадто жорсткі зобов'язання в частині виконання європейських технічних регламентів і провадження європейської оборонної та зовнішньої політики", - розповів він.
Раніше повідомлено про те, що Європейська комісія закликала Україну і Росію якомога швидше врегулювати торгівельний спір у відповідності з правилами та зобов'язаннями Всесвітньої торгової організації.
Крім того, було повідомлено, що Україна збирається порушити питання про проблеми з проходженням її продукції через кордон Росії на зборах ради Євразійської економічної комісії.
Ситуація з українським імпортом навіть вийшла на найвищий щабель: 16 серпня президенти України і РФ Віктор Янукович і Володимир Путін обговорили у телефонній розмові питання двостороннього співробітництва, зокрема, пов'язані з митним оформленням вантажів на російсько-українському кордоні. Так, Янукович висловив стурбованість процесами, що відбуваються.
Нагадаємо: проблеми в українських експортерів з проходженням митного контролю на кордоні з РФ почали виникати ще з 20-х чисел липня. Стало відомо, що російські митники помістили до списку "ризикових" близько 40 українських постачальників і почали тотальну перевірку всіх транспортних засобів, які перевозять продукцію українських товаровиробників.
14 серпня у Федерації роботодавців України (ФРУ), що її очолює бізнесмен Дмитро Фірташ, заявили, що Росія майже повністю заблокувала на невизначений час постачання товарів з України. Це призводить до того, що вантажі простоюють на кордоні, як результ більшає їхня вартість, відбувається псування продуктів, або взагалі зриваються поставки.
Як пояснили самі російські митники свої дії, зміни в правилах переміщення товарів через кордон дійсно відбулися з 14 серпня - виявилося, що відомство перейшло на 100-відсотковий огляд вантажів. !zn
Читайте також:
Росія обіцяє насильно не затягувати Україну в Митний союз: все має бути добровільно
Луценко вважає, що Путін спробує зірвати підписання угоди України і ЄС
Україна не виключає подачу скарги до СОТ з-за блокування імпорту Росією