UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місію МВФ намагаються переконати, що в Україні хаос — оглядачка

Місія МВФ, що приїхала в Україну, побачить таку картину: під НБУ, який так люблять хвалити в МВФ, плакати, що звинувачують регулятора в корупції.

Візити місії МВФ весь час супроводжуються подіями і висловами з ряду геть. Під час минулого її приїзду спалили будинок Гонтарєвої, а прем'єр заявив про "компроміс" з Коломойським, у цей раз наділи електронний браслет на екс-заступника Гонтарєвої Писарука, а Коломойський заявив, що РФ замінить Україні МВФ. Місію свідомо намагаються переконати, що в Україні - хаос. Робить це один чоловік, і виключно у своїх інтересах.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, місія МВФ побачить таку картину: під НБУ, який так люблять хвалити в МВФ, плакати, що звинувачують регулятора в корупції, в новинах - випадкові співробітники Нацбанку спіймали на отриманні хабарів за послуги, які вони і близько не могли надати, в суді - колишній топ НБУ і екс-співробітник самого МВФ, на "лаві запасних" - нинішній глава НБУ та заступник виконуючого директора від України в МВФ, план роботи держави по стягненню коштів з колишніх власників - на паузі, більшість самих екс-власників - за кордоном, а один з небагатьох, що залишилися, закликає відмовитися від кредитів МВФ і розвернутися у бік РФ.

"Людей, яким МВФ в Україні заважає, чимало, але далеко не всі з них мають ступінь впливу, достатній для організації такого масштабного прийому. І більше всіх МВФ в Україні заважає Ігорю Коломойському, який вже давно розіграв би карту "повернення з компенсацією", якби не впертий МВФ, - зазначає оглядачка. - Зараз всі дії Коломойського служать одній меті: вберегти себе від судового переслідування в іноземних юрисдикціях - США та Великобританії".

За її словами, банк Коломойському потрібен виключно для того, щоб відкликати подані в США і Англії позови. В Україну він повернувся тільки тому, що, на відміну від Ізраїлю, вона не має договору про екстрадицію до США. Заклики "повернути в бік Росії" озвучує, щоб потім будь-які судові рішення не на свою користь виправдовувати "політичними переслідуваннями". З цією ж метою почата війна з НБУ, тільки щоб довести, що "політичним переслідуванням" була націоналізація Приватбанку. Ну і трохи з помсти.

Оглядач зазначає, що саме Олександр Писарук був тією людиною, яка в травні 2015-го почала діагностику якості активів і визначення потреби в капіталі Приватбанку, причому людьми не з дніпропетровського підрозділу, а з центрального офісу Нацбанку. За результатами цієї перевірки НБУ і запропонував план капіталізації банку і фінансового оздоровлення, а потім націоналізував банк за їх невиконання.

"Писарук - один з перших, хто взяв на себе сміливість не тільки заговорити про проблеми, але і наочно оцінити масштаб цих проблем. Це він вперше вирішив перевірити ще й філії Приватбанку на Кіпрі і в Латвії, виявивши і там багато цікавого, - підкреслює оглядачка. - І дуже бентежить, що НАБУ, раптом вирішила, що по боргах Бахматюка повинен заплатити саме Писарук, отримало від генпрокурора і 1800 томів справи Приватбанку. Тих самих томів, якими в кабінеті генпрокурора Луценко вже в ранзі глави АП/ОП зачитувався колишній юрист Коломойського Андрій Богдан".

Детальніше про банківські проблеми читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Велика гра і маленька помста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".