UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія Європарламенту в 16-й раз за рік їде в Україну заради Тимошенко

Кокс і Кваснєвський наприкінці травня знову приїдуть в Україну. Для безперешкодного підписання Угоди про асоціацію з ЄС Києву необхідно знайти рішення у справі Тимошенко.

Спостережна місія Європарламенту в складі екс-президентів Пета Кокса та Олександра Кваснєвського знову відвідає Україну через 10 днів.

Це буде вже 16-й їх візит в Україну за останній рік, повідомив віце-президент групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів в Європейському парламенті Лібор Роучек.

За словами Роучека, для безперешкодного підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі Україні необхідно знайти рішення справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яке б не порушувало українське законодавства і відповідало б нормам європейського.

Він висловив сподівання, що місія Кокса-Кваснєвського посприяє вирішенню цього питання.

"Буде крок за кроком досягнуто ще більший прогрес у цьому питанні, і ми б змогли його зняти з порядку денного, щоб він не заважав підписати Угоду про асоціацію у Вільнюсі", - вважає Роучек.

Він також додав, що якщо Україна хоче досягти прогресу в євроінтеграції, влада і опозиція повинні тісно співпрацювати.

Нагадаємо, Кокс і Кваснєвський стали спостерігачами від Європейського парламенту у судових процесах над екс-прем'єром України Юлією Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Пізніше їх мандат розширили: крім справ Тимошенко, вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.

Іващенко був звільнений 14 серпня 2012 року, і з нього знято заборону на пересування. Луценко був помилуваний президентом Віктором Януковичем 7 квітня і в той же день вийшов на свободу.

У той же час, розслідування кримінальних справ щодо Тимошенко, вже засудженої на 7 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2008 році, триває.

Зокрема, прокуратура інкримінує Тимошенко спільно з Павлом Лазаренком організацію вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році. Напередодні ключовий свідок у цій справі, колишній радник Лазаренка Петро Кириченко дав у суді вільні покази в справі в режимі відеоконференції (сам він знаходиться в США).

Кириченко, посилаючись на слова кримінального авторитета на прізвисько "Матрос" Олександра Мільченка, заявив, що Тимошенко і Лазаренко були замовниками вбивства. У той же час він визнав, що ніяких документальних підтверджень цього в нього немає. !zn

Читайте також:

В Брюсселі закликали українську владу не упустити момент і серйозно поставитися до умов Євросоюзу

Місія Європарламенту в Україні продовжено до вересня - чекають доповіді за Тимошенко

Євросоюзу недостатньо для звільнення Луценка Угоди про асоціацію

Кожара розповів Заходу, як "українці щиро вірять у провину Тимошенко" і чому вона буде сидіти