UA / RU
Підтримати ZN.ua

Миротворча місія в Донбасі можлива у разі відведення військ з обох сторін - глава МЗС Литви

Він вважає, що складно розраховувати на позитивне рішення ООН, якщо Росія буде проти.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що розгляд прохання України розмістити миротворчий контингент на Сході країни можливий у випадку стабілізації ситуації.

"Коли є "гарячі точки" і коли ситуація більш стабільна, теоретично можна це обговорювати. В моєму уявленні, якби сили були відведені одна від одного, від конфронтаційної лінії, то теоретично у цьому проміжку можна було б розмістити (миротворчі) сили", - сказав він у четвер BNS.

"А як це буде виглядати на практиці, потрібно ще почекати. Наскільки я зрозумів, з боку Росії була негативна реакція. Знаючи роль Росії в ООН - якщо ця реакція негативна, то складно розраховувати на якесь рішення", - додав Лінкявічюс.

18 лютого Рада національної безпеки і оборони України прийняла звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання місій з підтримання миру та безпеки на території України. На засіданні РНБО президент України Петро Порошенко висловив думку, що найкращим форматом миротворчої місії для України буде поліцейська місія Євросоюзу.

В Європі поки стримано сприйняли ініціативу Києва. У Берліні її оцінили скептично, а міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що для остаточного прийняття рішення необхідно досягти єдності думки, по-перше, всіх сторін конфлікту, а по-друге, з приводу того, які країни могли б прийняти в ній участь.

Постійне представництво України при ООН вже початок консультації в Нью-Йорку по залученню міжнародної миротворчої місії в Донбасі. При цьому постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв стверджує, що є способи обійти вето Росії, яку вважають країною-агресором, під час прийняття рішення в Радбезі ООН.