Миротворча місія ООН у разі введення в 3 має діяти на російсько-українському кордоні, а участь у ній російських представників виключена, заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.
У коментарі каналу "112 Україна" дипломат зазначив, що українська сторона в кінцевому проекті резолюції по миротворцях очікує побачити, що миротворчі сили будуть присутні у всіх районах в зоні конфлікту, включаючи кордон, і що принциповим моментом документа буде виведення російських військ з ОРДЛО до розгортання місії.
"Фінансування місії буде відбуватися з миротворчого бюджету ООН. Є регулярний бюджет, а є миротворчих операцій. Я чув оцінки, що це буде не менше 1 млрд дол. на рік, але я не фахівець. Обов'язково в цій місії повинно буде зазначено, що вона буде перебувати на всій території Донбасу, в першу чергу на російсько-українському державному кордоні. Ще одне питання, принциповий для нас, це висновок до розгортання місії ООН всіх іноземних військ, а вони там одні - РФ", - зазначив Єльченко.
Крім цього, Україна очікує, що на миротворців буде покладено більше функцій, ніж охорона спостерігачів ОБСЄ, а до складу миротворчого контингенту не будуть входити російські сили.
"Не може країна, яка не є стороною конфлікту, Росія, одночасно бути миротворцем. Це не може бути тільки охорона спостерігачів ОБСЄ. Для цього простіше їх озброїти, а не заводити туди ще якісь військові сили ООН, які будуть їх охороняти. Ми не згодні, що маємо узгоджувати це з представниками ОРДЛО, оскільки стороною конфлікту є Росія", - підкреслив Єльченко.
Постпред також не виключив подачу Україною власного альтернативного варіанту резолюції щодо миротворчої місії. За його словами, раніше Росія неодноразово перешкоджала внесення резолюції про миротворчої місії на Донбасі, погрожуючи використовувати право вето.
Напередодні, 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Він також дав МЗС РФ доручення внести відповідну резолюцію Ради Безпеки ООН.
В той же день постійний представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Василь Небензя повідомив, що РФ вже направила в керівні органи ООН проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту в Донбасі.