UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Мінськ», підписаний Порошенком, став зашморгом на шиї України - Кравчук

За словами першого президента, Росія постійно тицяє мінські протоколи, щоб зірвати переговори

Мінські угоди, які в 2015 році підписав президент Петро Порошенко, є величезною помилкою України, яка перешкоджає досягненню миру в Донбасі.

Про це глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в інтерв'ю ТСН, коментуючи можливий успіх українського плану по Донбасу.

«Комплекс заходів, який підписали в 2015 році за часів Петра Порошенка, є величезною помилкою. Це політичний зашморг шиї України й одне з гальм, яке скрізь і у всьому заважає нам ухвалювати рішення. Вчора ми засідали в ТКГ. Вони повторювали одне й те саме, що, мовляв, Україна змінює філософію і порядок Мінських домовленостей. Що там записані спочатку вибори, а потім кордон, а Україна хоче навпаки. А далі вони не хочуть слухати мене про те, що цей Коплекс заходів був підписаний в дуже складних умовах, йшли військові дії. Але факт залишається фактом. Як позбутися від цього головного пункту? Зараз вони нам тикають в очі цей документ. Але я їм кажу, що це не єдиний документ, який був прийнятий в Мінському процесі, нормандському форматі», - розповів Кравчук.

Він також зазначив, що по Донбасу прийнято багато документів і треба брати весь комплекс рішень, а не акцентувати на одному пункті про вибори і кордоні.

«Ми намагаємося переконати, аргументуємо, говоримо про можливі компроміси. Є, наприклад, ідея, що, можливо, не всю кордон спочатку передавати під контроль України, можливо, разом з силами ОБСЄ. Є багато варіантів, але головний принцип - не можна провести вибори за українськими законами на території, де немає ні грама українського», - додав Кравчук.

Нагадаємо, раніше Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків»   для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської області на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

За словами президента Зеленського, саме цей план буде ключовою темою переговорів радників.

Після засідання 10 листопада, українська сторона заявила, що   боку взяли план дій України з Донбасу за основу.

Пізніше член української делегації Сергій   Гармаш заявив, що таке визначення пресслужба - некоректне.   Також він додав,   що не бачить перспектив прийняття плану дій по Донбасу.