UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінрегіон відповів на звинувачення експерта із захисту прав дітей про можливу втрату бази документів через хаос у нових районах

Якщо парламентарії найближчим часом не приймуть законопроект 3651-Д, всю систему державного управління наздожене колапс.

Експертка із захисту прав дитини Людмила Волинець опублікувала пост місцевої чиновниці з приводу хаосу, в якому тонуть працівники соціальних підрозділів РДА в результаті укрупнення районів. Так, адміністративно-територіальний устрій держави змінився, а механізму створення нових районних адміністрацій і передачі їм повноважень старими, - досі немає. У Міністерстві розвитку громад і територій прокоментували ZN.UA ситуацію, що склалася.

«Шановні колеги РДА, які ліквідуються! Куди здаємо документи: книги первинного обліку, документи з усиновлення, журнали вхідної/вихідної документації, документи комісії, не закриті позови в суд? Хто з 1 січня буде представляти РДА як орган опіки в суді у справах, які розглядаються в суді за нашим позовами? Хто може відповісти, напишіть. Необхідно офіційне і термінове роз'яснення!», - йдеться в пості.

При цьому Волинець стверджує, що через рік це питання буде звучати так: «Шановні колеги, підкажіть де знайти (пошукати, де це можливо) інформацію (документи!) про, для, на дитину?»

«Єдиної відповіді не буде. Боюся, що часто взагалі не буде відповіді. Запитувати будуть все ті, хто повинен для/по дитині прийняти рішення в численних ситуаціях усиновлення, влаштування в сім'ї, вилучення дитини з небезпеки. Електронна база даних на дітей, які підлягають усиновленню, також перетвориться в віртуальний непотріб (вона не містить електронних копій з електронними підписами). Такими ж стануть і квартирні обліки дітей. Статистика і зовсім втратить навіть натяк на об'єктивність, відповідно і запити на бюджетні кошти для тих дітей, зміст яких по 52 статті Конституції покладено на державу», - зазначила Волинець.

Вона зазначила, що мова йде про документи дітей з 1994 року народження і по сьогоднішній день. Волинець додала, що можуть бути втрачені документи, які будуть вкрай необхідні для працездатності новоствореної Національної соціальної сервісної служби. Доручення уряду «передати» документи є. А ось що саме, кому саме і як передати залишається не визначеним ».

«Насправді це питання перехідного етапу можна досить швидко вирішити. На жаль, тільки після прийняття парламентаріями законопроекту 3651-Д. Тільки після цього почнеться реорганізація з чітким механізмом і порядком збереження і передачі всіх документів. Також будуть позначені рамки відповідальності, які підкріпить чинну постанову Мін'юсту. Однак ситуація пов'язана не тільки з укрупненням районів, а ще й з тим, що паралельно відбувається реорганізація соціальної сфери і Міністерство соціального розвитку також трансформує свої органи. Але як тільки буде прийнятий закон, питання збереження структури і документів буде чітко врегульовано. Якщо ж парламентарії не приймуть його найближчим часом, всю систему державного управління наздожене колапс», - прокоментували ZN.UA ситуацію в Міністерстві розвитку громад і територій.

Читайте також: Укрупнення районів: Комітет рекомендував Раді ухвалити за основу та в цілому законопроект про організацію роботи органів влади

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада прийняла постанову №3650 про ліквідацію та створення районів. В рамках адмінстративно-територіальної реформи в Україні були ліквідовані 490 районів, замість них створили 136 нових.

Також Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект № 3651-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій».

Метою законопроекту є законодавче врегулювання окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій у зв'язку із змінами в адміністративно-територіальний устрій України.