UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони РФ в неадекватній формі анонсувало удари по ретрансляційним вузлам в Києві

Про логіку і технології в Міноборони РФ вочевидь не чули.

Міноборони РФ анонсувало удари по об'єктах СБУ в Києві для "припинення інформаційних атак", і закликало людей, що живуть поруч, покинути домівки. Заяву Міноборони РФ передають російські ЗМІ.

При цьому, судячи зі логіки повідомлення, писалося воно не зовсім в адекватному стані, оскільки російське військове відомство закликає покинути домівки не лише громадян, які проживають поблизу ретрансляційних центрів, але й громадян, через яких, власне, збирається завдавати атаки та яких звинувачує в "інформаційних націоналістичних провокаціях".

"Закликаємо українських громадян, які залучаються українськими націоналістами для здійснення провокацій проти Росії, а також жителів Києва, які мешкають поруч із ретрансляційними вузлами, покинути свої будинки", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві РФ стверджують, що інформаційні атаки на Росію проводяться 72-м головним центром інформаційно-збройних сил України та силами кібероперацій СБУ, використовуючи апаратно-програмні комплекси та об'єкти зв'язку в Києві.

При цьому, варто також зазначити, що низка російських ЗМІ ще кілька днів тому писала, що будівля 72-го навчального центру інформаційно-психологічних операцій ЗСУ в Броварах знищена або зазнала великих руйнувань.

Варто також зазначити, що на останньому брифінгу у США, де обговорювали агресію Росії проти України, однією з тем був психічний стан російського президента. Цю інформацію підтвердив сенатор Чак Грасслі. 

Крім того, слід нагадати що два дні тому Ілон Маск пристав на пропозицію міністра цифрової трансформації Михайла Федорова і надав Україні термінали Starlink із супутниковим інтернетом. Указана технологія піднімає надійсність зв'язку в Україні на приниципово новий рівень.

Starlink становить собою мережу супутників. Ці супутники на орбіті взаємодіють між собою на частоті понад 10 000 ГГц завдяки лазерному променю. Із наземними станціями та терміналами користувачів зв'язок забезпечується Ка-антенами через радіодіапазони з частотою 12 ГГц.

Швидкість такого інтернету – до 1Гбіт/с для кожного абонента, а користуватися ним можна у будь-якій точці Землі.

Працює практично як спецзв'язок. Старлінк можна використовувати у цивільних та військових цілях.