UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони: Рекрутинг, мобілізація та призов не заміняють одне одного, а діятимуть одночасно

Павлюк впевнений, що набрати необхідну кількість людей у військо вдасться, в тому числі завдяки мобілізації. 

Речник Міноборони Ілларіон Павлюк пояснив, що рекрутинг до лав ЗСУ не означає скасування мобілізації та призову до армії. Він висловив впевненість, що у військо все одно вдасть набрати необхідну кількість людей, вочевидь, маючи на увазі близько пів мільйона громадян, про яких раніше повідомляв президент Володимир Зеленський. 

Павлюк під час телемарафону наголосив, що через початок рекрутингу у військо у людей може скластися хибне враження, що країну захищають тепер лише ті, хто хоче це робити. Втім, це не так, адже мета нововведення - покращити сервіс та підходи до процесу мобілізації. 

"Ми пропонуємо добровільно, не чекаючи мобілізації чи повістки, доєднатися до ЗСУ пропонуємо вибір спеціальностей. Але це не може означати, що служитимуть лише тільки ті, хто хочуть і що тепер можна обрати тільки не бойові спеціальності, попри те, що у війську справді велика потреба в різних спеціальностях", - розповів речник.

Читайте також: Міноборони: Наразі ніхто не обговорює механізми призову до лав ЗСУ з-за кордону

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що не підпише закон про мобілізацію жінок. Втім, він готовий розглянути питання зниження мобілізаційного віку до 25 років, якщо отримає аргументи від військових. 

Зеленський також розповів, що Генштаб звернувся на рівні Ставки верховного головнокомандувача з пропозицією мобілізувати у військо ще 450-500 тисяч українців. Втім, це буде коштувати ще 500 млрд гривень, тож прем'єр та міністр фінансів повинні пояснити, де взяти гроші. Ба більше, досі у документі потенційного закону немає найважливіших питань - про демобілізацію, відпустки, відрядження, а також про переведення військових в інші бригади.