UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністр оборони презентував концепцію реформування української армії

У 2020 році закінчується черговий цикл оборонної реформи.

У цьому році закінчується розпочатий в 2016 році черговий цикл оборонної реформи, що передбачає введення в дію Стратегічного оборонного бюлетеня. Про це розповів в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр" міністр оборони Андрій Таран, передає "Укрінформ".

"Головний підсумок виконання цього стратегічного документа: забезпечене стримування російської збройної агресії, Збройні сили та інші складові сил оборони набули нові можливості, істотно підвищена їх сумісність і готовність до спільних дій з відповідними структурами держав НАТО", - запевнив він.

Міністр зазначив, що основою оборонних реформ до кінця 2022 має стати оновлена система військової освіти, здатна забезпечити підготовку професійних фахівців.

"Будуть продовжені реформи, пов'язані з удосконаленням системи демократичного цивільного контролю над ЗСУ, поєднанням систем оборонного і бюджетного планування, створенням прозорої та ефективної системи закупівель і управління оборонними ресурсами", - підсумував голова Міноборони.

Читайте також: Міноборони України зробило першу закупівлю військових товарів через Агентство НАТО

Раніше повідомлялося, що Україна сподівається на збільшення кількості навчань НАТО на своїй території, а також хоче отримати більше взаємодії з Альянсом.

Міністр оборони України Андрій Таран висловив надію на те, що Україна отримає ПДЧ на наступному саміті Альянсу в 2021 році.

Детальніше про те, яка наступна «станція» буде після приєднання України до програми НАТО «Партнерство посилених можливостей», читайте в статті Олени Гетьманчук «Євроатлантичний трек».