UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст попросив КС відкласти розгляд закону про люстрацію

Клопотання голови відомства розглядається.

Міністр юстиції України Павло Петренко звернувся до Конституційного суду з проханням відкласти розгляд справи про відповідність окремих положень закону "Про очищення влади" до Конституції прийняття змін до нього.

Про подання відповідного клопотання на засіданні в четвер повідомив голова КС Юрій Баулін повідомив.

Судді пішли у нарадчу кімнату.

У засіданні беруть 14 суддів з 16. Жоден з них не заявив про самовідвід.

З поданнями щодо конституційності окремих положень даного закону в КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання були об'єднані в одне конституційне провадження.

На засіданні 16 квітня до Верховного Суду на засіданні присутній голова Ярослав Романюк, від 47 народних депутатів - авторів подання присутній нардеп фракції "Опозиційний блок" Василь Німченко. Також від Верховної Ради присутні нардепи Єгор Соболєв (фракція "Самопоміч"), Леонід Ємець (фракція "Народний фронт") і постійний представник парламенту в КС Анатолій Селіванов.

Верховний суд у своїх представленнях піднімає питання про конституційність заборони для певних осіб, що потрапляють під люстрацію, протягом 10 років займати посади.

Мова йде про осіб, які займали в сукупності не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року посади члена Вищої ради юстиції (крім голови Верховного суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.

Зазначений заборона застосовується до осіб, які займали ці посади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені у цей період за власним бажанням.

Також оспорюються положення цього закону про заборону суддям, які винесли рішення проти учасників Евромайда, займати дані посади.

У поданні групи народних депутатів йдеться про конституційність положень закону про заборону займати посади для осіб, які протягом не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року займали посади президента, прем'єр-міністра України, членів уряду, голови Національного банку України, керівників силових структур, глави адміністрації президента.

Депутати оскаржили аналогічну заборону щодо осіб, які обіймають зазначені керівні посади в органах влади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, а також працівників правоохоронних органів, слідчих, оперативних працівників, працівників органів прокуратури, які брали участь у затриманні осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності згідно з законами про амністію, складали на них рапорти і протоколи про адміністративне правопорушення.