Причиною таких дій стали заяви в інтернет-виданнях, «які викривлено трактують дії міліції щодо забезпечення громадського порядку під час масових заходів».
«При цьому оприлюднюється неправдива інформація, відбувається перекручування фактів, а до тексту відомчих документів, який цитується, додаються власні судження. Дії міліції по організації охорони громадського порядку в залежності від запланованих масових заходів намагаються подати як щось неординарне, чим створюється штучний ажіотаж навколо запланованих правоохоронцями дій», - стверджують у МВС.
«Важливо у правовому полі довести викривлення фактів з боку окремих громадян, які називають себе правозахисниками та вводять в оману громадян, навмисно фальсифікуючи документи МВС щодо заходів міліції з дотримання правопорядку. Такі дії МВС вважає неприпустимими», - йдеться в повідомленні.
Окрім безпосереднього притягнення правозахисників до відповідальності, в міліції також хочуть подати на них до суду. «Наразі МВС вирішує питання щодо захисту в судовому порядку ділової репутації правоохоронного відомства», - йдеться в повідомленні.
Скоріше за все, в міліції мали на увазі публікацію в «Українській правді» від 14 січня в якій була оприлюднена вказівка МВС, щодо посилення контролю у зв’язку з громадянськими акціями, які плануються на 17 та 22 січня. Першим пунктом вказівки було: «Узяти на контроль отримання інформації щодо виїзду організованих груп та окремих громадян до столиці держави». Другий пункт: «Ужити заходів щодо недопущення виїздів технічно несправного автотранспорту, призначеного для перевезення учасників заходів».
Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров заявив, що таким чином керівництво МВС «фактично» запланувало порушення прав людини – «недопущення автобусів на мітинги 17 та 22 січня, збір інформації про тих, хто виїжджає».