Миколаївські журналісти Тетяна Локацька й Андрій Лохматов заявили, що голова облдержадміністрації Олексій Савченко чинить тиск на співробітників ЗМІ, які публікують критичні матеріали про нього.
Як повідомила Локацька Інституту масової інформації, Савченко не лише ухиляється від спілкування з журналістами, які ставлять "незручні питання", але і прозоро натякає їм на можливість кримінального переслідування.
"Були часті виклики журналістів по одному, ніби не у виховних цілях, а просто попити кави. На розмови, як правило, звали, м'яко кажучи, незручних журналістів. Були фрази, що на кого завгодно можна відкрити справу. Постійний кіч, що всі правоохоронні структури в області під ним. Були претензії і через незручні коментарі у Facebook", - розповіла журналіст.
За її словами, після того як Лохматов 23 січня опублікував випуск авторської програми журналістських розслідувань, присвячений зловживанням при виконанні ремонтних робіт у Миколаївському аеропорту, у видання, де він працює, почалися проблеми.
"Ще не вийшла програма про аеропорт, як тут же засновників інтернет-видання, на якому виходить програма, швиденько вирішили покликати на якісь допити. Мовляв, не грайтесь, і як попередження та інших ЗМІ урок, щоб не відкривали рота. У результаті програма не вийшла на сторінках видання, а тільки - на особистій сторінці журналіста", - уточнила Локацкая.
Скаржитися в правоохоронні органи журналіст не стала, заявивши, що вважає їх упередженими.
Лохматов, у свою чергу, підтвердив, що інтернет-видання "НикВести", для якого він робить проект розслідувань, в цей раз не стало публікувати його матеріал.
"Тому я був змушений опублікувати сюжет про дії керівників облдержадміністрації у миколаївському аеропорту тільки у своєму персональному блозі і на своїй сторінці у Facebook", - пояснив журналіст, додавши, що Савченко через підлеглих "наполегливо запрошував" його до свого кабінету без пояснення причин. Лохматов від пропозиції відмовився.
"Матеріал, який вийшов дійсно дуже незручний для керівництва адміністрації, адже в ньому є докази, як заступник Олексія Савченка та депутат облради від БПП тиснули на керівництво миколаївського аеропорту з вимогою, щоб ті якомога швидше оголосили тендер на капітальний ремонт будівлі аеровокзалу під конкретне приватне підприємство, яке вже почало роботи без тендеру, договору, і навіть проекту", - зазначив він.
Головний редактор видання "НикВести" Олег Деренюга підтвердив, що випуск програми Лохматова не був опублікований, і що одну з власників видання викликали на допит у поліцію.
"Справді, Андрій Лохматов на умовах договору знімає для нашого видання авторську програму журналістських розслідувань. Згідно з договором, видання не впливає на зміст програми. Дійсно, вона не була опублікована у стрічці новин, а вийшла тільки у нього в персональному блозі на сайті та на сторінці у Facebook. Дійсно, одна з засновників "НикВести" отримала повістку на допит у поліцію в якості свідка у день, коли програма повинна була вийти в стрічці новин. Це все, що я можу сказати з цього приводу", - заявив Деренюга.
Інституту масової інформації не вдалося отримати коментар у Савченка. Прес-секретар голови Миколаївської ОДА послалася на напружений графік свого керівника.
Радник Савченка з питань комунікації з громадськістю Андрій Сенченко назвав заяви журналістів їхніми "особистими фантазіями та суб'єктивними враженнями".
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко своїм указом призначив Олексія Савченка головою Миколаївської обласної державної адміністрації у жовтні 2016 року.
У своїй конкурсній роботі Савченко, який у той час був членом парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" і першим заступником голови бюджетного комітету, зробив безліч граматичних помилок, але, незважаючи на це, був оголошений переможцем конкурсу.