Про це він сказав у четвер, 7 липня, на прес-конференції у Сімферополі.
Ю.Мєшков закликав кримчан «згуртуватися перед обличчям очевидної загрози» і об'єднатися в неурядові громадські організації - «Народний трибунал Республіки» і «Громадський парламент Республіки».
«Наша єдність і згуртованість допоможуть нам зберегти громадянський мир і злагоду, відродити історично сформовану державність Криму, відновити дію Конституції Республіки Крим 1992 року», - сказав Ю.Мєшков.
Він сказав, що не планує займатися в Україні політичною діяльністю, оскільки не є її громадянином, але не виключає своєї участі в роботі громадських організацій, особливо якщо вони отримають міжнародний статус.
Ю.Мєшков, який має російське громадянство, прибув до Криму 3 липня після 16 років вигнання. На півострів, сказав він, його привели дві причини: загибель наприкінці травня першої дружини Людмили, яка мешкала у Сімферополі, а також «переживання за долю республіки».
Ю.Мєшков 30 січня 1994 переміг у другому турі виборів президента Республіки Крим, отримавши майже 73% голосів. У березні 1995 року посаду кримського президента було ліквідовано, а Конституцію регіону 1992 скасовано рішенням Верховної Ради і тодішнього президента України Леоніда Кучми.
Крим зараз живе за Конституцією автономії 1998 року. Основою закон Криму було затверджено Верховною Радою України з урахуванням поправки депутата Івана Зайця, в якій йшлося про переваги Конституції України і українського законодавства над положеннями Конституції автономії у разі розбіжностей.