Поки між ініціаторами парламентських виборів, парламентарями, які повинні прийняти деякі документи і виконавцями відбуваються запеклі баталії, у МЕРТ вирішили, що всі обурення марні - ніщо виборам не заважає.
Друк бюлетенів для голосування не вимагає проведення тендерної процедури, оскільки вони є документами зі спеціальним рівнем захисту, повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
"Це документи зі спеціальним захистом... Гроші не друкуються за тендером. Бюлетені не друкуються за тендером. Паспорти не друкуються за тендером – це було б дивно", – сказав він в ході засідання міжвідомчої робочої групи з напрацювання механізму закупівель для проведення позачергових виборів депутатів Верховної Ради в середу.
Нефьодов додав, що Мінекономрозвитку підготувало проект наказу, який спрощує процес закупівель для виборів-2019.
"Ми за зверненням АП ще 22 числа розробили проект наказу, який пройшов узгодження ГРС, отримав висновок уповноваженого з прав людини. Як тільки отримаємо погодження та додаткові коментарі з боку ЦВК, ми це зробимо за один день", – сказав він.
За словами Нефьодова, кожна виборча дільниця може закупити, наприклад, урни для голосування без проведення тендерних процедур.
Як повідомлялося, 22 травня парламентарі відмовилися включити до порядку денного сесії законопроект №10319 авторства президента України Володимира Зеленського про внесення змін до законів у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів і альтернативний йому проект закону №10319-1 авторства групи нардепів.
Також нардепам не вистачило голосів для включення до порядку денного сесії президентського проекту закону "Про внесення змін до закону України "Про публічні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу".
Пізніше глава ЦВК України Тетяна Сліпачук заявила, що відомство не встигне підготуватися до позачергових виборів у Раду за чинною системою закупівель.
У той же час Максим Нефьодов зазначає, що чинний закон про держзакупівлі дозволяє вчасно провести закупівлі, необхідні для підготовки і проведення позачергових парламентських виборів, і не бачить підстав змінювати законодавство.
24 травня в Україні стартувала передвиборча кампанія. ЦВК відкрила номер спеціального рахунку для зарахування грошової застави кандидатів у народні депутати України та партій, які збираються балотуватися на позачергових виборах у Верховну Раду України.
Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.
Згідно нового соцопитування групи "Рейтинг", серед політичних сил, які збираються або можуть йти на вибори у Верховну Раду, лідирує партія Зеленського "Слуга народу". Її готові підтримати 43,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. На другому місці опинилася "Опозиційна платформа – За життя", голоси за неї готові віддати 10,5%, за БПП "Солідарність" планують проголосувати 8,8%, за партію "Батьківщина" – 7,3%, партію "Сила і честь" Ігоря Смєшка – 5,1%, партію Святослава Вакарчука "Голос" планують підтримати – 4,6%, "Радикальну партію Олега Ляшка – 3,3%, "Опозиційний блок" – 3,2%.