«Та не було ніякої підписки! Звідки її вигадав В.Пшонка, треба в нього спитати», - цитує слова М.Мельниченка газета Сегодня.
За його словами, він перетнув український кордон законно, не криючись, і в його паспорті стоїть штамп про перетин. Він уточнив, що паспортів у нього чотири і вони всі законні.
М.Мельниченко висловив кілька версій щодо того, чому генеральний прокурор В.Пшонка заявив про дію стосовно колишнього майора Держохорони підписки про невиїзд.
«Або генпрокурора підставили підлеглі, і він не розібрався, або В.Пшонка свідомо вводить в оману інших, або ж сам входить до паралельної спецслужби, про яку вже йшлося. Я отримав офіційний документ з СБУ, де факт підписки про невиїзд спростовується. В.Пшонка повинен публічно визнати, що був неправий, і принести вибачення, інакше відповість у суді», - заявив він.
Екс-майор Держохорони також запевнив, що покинув Україну лише тимчасово, оскільки знаходився під тиском.
М.Мельниченко відмовився назвати прізвища людей, які погрожували йому, у той ж час уточнивши, що через певний час світ про них дізнається. За його словами, цим людям не потрібна правда про колишнє керівництво країни.
Нагадаємо, 7 жовтня низка ЗМІ опублікувала інформацію, що М.Мельниченко перебуває в міждержавному розшуку. Однак, у МВС України агентству повідомили, що не зверталися до Інтерполу з проханням про розшук екс-майора. Адвокати М.Мельниченка також не мають інформації про його місцезнаходження, однак заявили раніше, що, за їхніми даними, їх підзахисному загрожує небезпека.
29 липня 2011 року Апеляційний суд Києва залишив чинним рішення Печерського районного суду Києва від 23 червня 2011 року, яким той скасував постанову екс-генпрокурора України Святослава Піскуна від 1 березня 2005 року, який закрив кримінальну справу проти М.Мельниченка. Кримінальну справу проти нього було порушено за розголошення державної таємниці, перевищення службових повноважень та використання підроблених документів.